Są wypełnione mieszaniną gazów lżejszych od powietrza i sterowane małymi silniczkami umieszczonymi w dolnej części kadłuba. Ze względów bezpieczeństwa będą latać na wysokości od 10 do 15 metrów, by nie zderzać się z instalacjami miejskimi. Będzie można spotkać je w centralnych punktach miast, np. w okolicach Starego Miasta i Pałacu Kultury w Warszawie, Rynku i Arkad we Wrocławiu, Manufaktury w Łodzi czy w pobliżu Smoka Wawelskiego w Krakowie.

Będzie to element akcji promocyjnej serwisu, w której każdy użytkownik najnowszej wersji aplikacji mobilnej otrzyma kupon o wartości 20 zł na dowolne e-zakupy. Unoszące się nad głowami uczestników akcji ośmiometrowe sterowce będą służyć jako mobilne hotspoty z darmowym dostępem do Internetu. Dzięki temu każdy, kto pojawi się w ich pobliżu, będzie mógł zaktualizować aplikację Allegro i skorzystać z promocji. Kupony będzie można wykorzystać przez siedem dni. Konsultantki, które będą pilotować sterowce, pokażą chętnym jak otrzymać darmowe kupony.

Allegro nie pierwszy raz używa sterowców w swoich działaniach. Ogromny pojazd z logo serwisu latał już nad Polską kilka lat temu. Wtedy była to bardzo duża konstrukcja o długości 60 metrów i wadze ponad 6,5 tony, rozwijająca prędkość do 70 km/h. Obecnie używane sterowce są znacznie mniejsze i nie mogą przewozić ludzi. Wciąż jednak ten rodzaj pojazdu jest symbolem Allegro, wspominanym przez wielu użytkowników.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl