Są wypełnione mieszaniną gazów lżejszych od powietrza i sterowane małymi silniczkami umieszczonymi w dolnej części kadłuba. Ze względów bezpieczeństwa będą latać na wysokości od 10 do 15 metrów, by nie zderzać się z instalacjami miejskimi. Będzie można spotkać je w centralnych punktach miast, np. w okolicach Starego Miasta i Pałacu Kultury w Warszawie, Rynku i Arkad we Wrocławiu, Manufaktury w Łodzi czy w pobliżu Smoka Wawelskiego w Krakowie.

Będzie to element akcji promocyjnej serwisu, w której każdy użytkownik najnowszej wersji aplikacji mobilnej otrzyma kupon o wartości 20 zł na dowolne e-zakupy. Unoszące się nad głowami uczestników akcji ośmiometrowe sterowce będą służyć jako mobilne hotspoty z darmowym dostępem do Internetu. Dzięki temu każdy, kto pojawi się w ich pobliżu, będzie mógł zaktualizować aplikację Allegro i skorzystać z promocji. Kupony będzie można wykorzystać przez siedem dni. Konsultantki, które będą pilotować sterowce, pokażą chętnym jak otrzymać darmowe kupony.

Allegro nie pierwszy raz używa sterowców w swoich działaniach. Ogromny pojazd z logo serwisu latał już nad Polską kilka lat temu. Wtedy była to bardzo duża konstrukcja o długości 60 metrów i wadze ponad 6,5 tony, rozwijająca prędkość do 70 km/h. Obecnie używane sterowce są znacznie mniejsze i nie mogą przewozić ludzi. Wciąż jednak ten rodzaj pojazdu jest symbolem Allegro, wspominanym przez wielu użytkowników.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl

Powiązane artykuły

Podaruj misia i nieś pomoc razem z nami!
Tosia, Sonia, Edek i Jaś – takie imiona noszą misie, które w tym roku można podarować bliskiej osobie i pomóc podopiecznym Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Pluszaki można już kupić na Allegro, które w tym czasie staje się największym internetowym sprzedawcą misiów w Polsce.
Wylicytuj kolację z gwiazdą i pomóż spełnić dziecięce marzenia
Kącik do malowania, wycieczka nad morze, prywatny plac zabaw – tak niewiele potrzeba, żeby wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach. Licytując na charytatywni.allegro.pl kolację z jedną z 25 gwiazd, mamy szansę spełnić najskrytsze marzenia podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”. 
Zagrajmy jeszcze głośniej! Allegro ruszyło z aukcjami na rzecz WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów gra, a pierwsze aukcje internetowe w ramach 25. Finału już zostały wystawione. Allegro po raz kolejny uruchomiło platformę aukcje.wosp.org.pl, na której każdy może wylicytować lub wystawić swój przedmiot na sprzedaż.
RAPORT POLSKA STROJNA 2016 – POLAKÓW PORTRET MODOWY
Polacy i moda: lubimy wygodę, jakość i... schludność. Trendy? Znamy, ale nie zawsze stosujemy. Ubrania, obuwie i dodatki zaczynamy traktować jak inwestycję we własny wizerunek, w wygodę albo w relacje z innymi. Jesteśmy bardzo zdecydowani co do własnych potrzeb, a cena nie zawsze jest najważniejszym kryterium. Wielu Polaków chciałoby wymienić zawartość swoich szaf i to natychmiast. To najważniejsze wnioski z przeprowadzonego na zlecenie Allegro badania „Polska strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków”.