51 procent badanych robi zakupy przy użyciu smartfona. Osoby, które tego nie robią, najczęściej boją się o  bezpieczeństw takich zakupów 50 procent. Barierą mogą być też: trudna lub skomplikowana nawigacja oraz problemy dotyczące kwestii poufności danych osobowych. Zakupy smartfonem w największym stopniu robią osoby młode i w średnim wieku (25 - 54 lata).

A jak jest w całej populacji? Na to pytanie odpowie w listopadzie raport o m-commerce, przygotowywany na zlecenie Allegro. Jednak już dziś widać, że mobilny trend nie jest tylko pobożnym życzeniem branży. Doświadczenia Allegro z mobilną sprzedażą pokazują jak szybko Polacy przyzwyczajają się do mobilnych zakupów i przełamują kolejne bariery w korzystaniu z mobilnych zakupów, podobnie jak stało się to w przypadku mobilnej bankowości, coraz popularniejszej wśród Polaków.

Po raz pierwszy Allegro podaje dane dotyczące mobilnych transakcji.

W porównaniu z początkiem roku udział transakcji mobilnych wzrósł w październiku trzykrotnie. To stały trend, obserwowany w statystykach serwisu od kilku miesięcy. Wzrost ten wynika m.in. z liczby wykorzystanych kuponów promocyjnych, za pomocą których Allegro zachęca klientów do zakupów przez aplikację na smartfony i tablety Najbardziej zaskakujące jest to, że klienci  odbierają kupon i prawie od razu go wykorzystują. Spośród kuponów odebranych w ubiegły weekend aż 34 procent klientów użyło go w weekend lub w następujący  po nim poniedziałek. W ciągu ostatniego tygodnia (6 – 12 października) klienci dokonali 360 tysięcy transakcji poprzez urządzenia mobilne. To także rekord, bo to o 16 procent więcej w porównaniu do analogicznego okresu sprzed miesiąca.

Być może na tak dużą popularność wpłynęła dodatkowa akcja promocyjna Allegro, wykorzystująca ośmiometrowe sterowce zawieszone nad centralnymi punktami miast. W siedmiu miejscach w Polsce zespoły konsultantek pokazywały jak korzystać z aplikacji mobilnej i jak otrzymać za darmo kupony na 20 zł. Sterowce były mobilnymi hotspotami, które pozwalały korzystać z darmowego dostępu do wifi. Według szacunkowych danych przez miniony weekend akcję widziało ponad 1,8 mln Polaków. Na nadchodzący weekend Allegro szykuje kolejną akcję promocyjną aplikacji mobilnej. Każdy użytkownik najnowszej wersji otrzyma kupon wart 20 zł, który będzie można wykorzystać nie przez 7, ale przez 14 dni. W ten sposób Allegro po raz kolejny w innowacyjny sposób zachęcając do mobilnych zakupów jednocześnie bada mobilne preferencje klientów oraz sprawdza czy i jak na wykorzystanie kuponów wpływa obawa o utratę ich ważności.

Warto wspomnieć także, że według danych PBI/Megapanel Gemius za sierpień 2014 grupa Allegro-GG miała 600,8 milionów odsłon mobilnych, zajmując pierwsze miejsce w Polsce wśród wszystkich serwisów internetowych. Krajowe odsłony mobilne w grupie to obecnie ponad 14 procent. Poprzedni rekord należał do Grupy Wirtualna Polska i wynosił w lipcu 2014 499 mln odsłon mobilnych. Dobry rezultat Grupy Allegro–GG wynika m.in. z urealnienia sposobu prowadzenia obliczeń, a szczególnie nowej definicji odsłony umożliwiającej pomiar odsłon w aplikacjach oraz na stronach „lajt”.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl

Powiązane artykuły

Podaruj misia i nieś pomoc razem z nami!
Tosia, Sonia, Edek i Jaś – takie imiona noszą misie, które w tym roku można podarować bliskiej osobie i pomóc podopiecznym Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Pluszaki można już kupić na Allegro, które w tym czasie staje się największym internetowym sprzedawcą misiów w Polsce.
Wylicytuj kolację z gwiazdą i pomóż spełnić dziecięce marzenia
Kącik do malowania, wycieczka nad morze, prywatny plac zabaw – tak niewiele potrzeba, żeby wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach. Licytując na charytatywni.allegro.pl kolację z jedną z 25 gwiazd, mamy szansę spełnić najskrytsze marzenia podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”. 
Zagrajmy jeszcze głośniej! Allegro ruszyło z aukcjami na rzecz WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów gra, a pierwsze aukcje internetowe w ramach 25. Finału już zostały wystawione. Allegro po raz kolejny uruchomiło platformę aukcje.wosp.org.pl, na której każdy może wylicytować lub wystawić swój przedmiot na sprzedaż.
RAPORT POLSKA STROJNA 2016 – POLAKÓW PORTRET MODOWY
Polacy i moda: lubimy wygodę, jakość i... schludność. Trendy? Znamy, ale nie zawsze stosujemy. Ubrania, obuwie i dodatki zaczynamy traktować jak inwestycję we własny wizerunek, w wygodę albo w relacje z innymi. Jesteśmy bardzo zdecydowani co do własnych potrzeb, a cena nie zawsze jest najważniejszym kryterium. Wielu Polaków chciałoby wymienić zawartość swoich szaf i to natychmiast. To najważniejsze wnioski z przeprowadzonego na zlecenie Allegro badania „Polska strojna 2016. Trendy w zachowaniach zakupowych Polaków”.