16 października do zespołu zarządzającego Allegro dołączył Damian Zapłata jako Chief Commercial Officer i członek zarządu Allegro.

W Allegro będzie odpowiadać za bieżące zarządzanie oraz rozwój strategii dla obszaru komercyjnego Allegro, koncentrując się na dostarczaniu jak najlepszych ofert oraz na kształtowaniu pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów platformy.

Dotychczasowe doświadczenie zawodowe Damiana to połączenie obszarów związanych z marketingiem i sprzedażą, współpracą z firmami handlowymi oraz technologiami dla nowoczesnego handlu – mówi Przemysław Budkowski, CEO Allegro. – To bardzo silne wzmocnienie zespołu zarządzającego Allegro i wierzę, że dzięki niemu będziemy jeszcze szybciej zmieniać się z korzyścią dla klientów – dodaje.

Damian Zapłata poprzednio był prezesem First Data Polska, lidera w dziedzinie technologii płatniczych i rozwiązań biznesowych. Wcześniej w Loyalty Partner Polska (spółka American Express Inc) pełnił funkcję dyrektora zarządzającego. Był tam odpowiedzialny m.in. za rozwój programu lojalnościowego PAYBACK. W latach 2008–2010 był Partnerem w McKinsey & Company, gdzie specjalizował się w rynku usług finansowych, firmach z segmentu private equity, branży FMCG oraz handlu detalicznym. Jest absolwentem Europa Universitaet Viadrina w Niemczech. Ukończył również studia MBA na uczelni INSEAD we Francji i Singapurze.

Fot. Michał Bonarowski. Opracowanie graficzne DB Creative Factory

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl