Fashion Days odnotowało także bardzo zadowalającą liczbę pobrań nowej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem Android, udostępnionej klientom z okazji startu wyprzedaży Black Friday – w ciągu trzech dni aplikację pobrało 10 000 użytkowników. Udział zamówień złożonych za pośrednictwem urządzeń mobilnych wyniósł ogółem 29%, w porównaniu z 22% przed rokiem. To jasny sygnał, że klienci coraz częściej korzystają z zalet mobilnych zakupów.

Podczas wyprzedaży Black Friday najczęściej wybierano odzież, bieliznę, obuwie, akcesoria sportowe oraz artykuły dla domu. Najchętniej kupowano marki: Vero Moda, Calvin Klein, Triumph, U.S. Polo, Puma i Big Star. Zdecydowanie częściej zamówienia składały kobiety, które stanowiły 75% klientów.

- 200 000 sprzedanych produktów i cztery razy więcej klientów to dane świadczące o sukcesie tegorocznej edycji wyprzedaży Black Friday oraz o rosnącym potencjale sprzedaży mody przez internet. Dlatego też z przyjemnością zapowiadamy drugą odsłonę wyprzedaży i zapraszamy na zakupy w Fashion Days w piątek 28 listopada – czekają rabaty do 90% i ogromny wybór produktów
- mówi Maciej Dulski, Dyrektor Zarządzający Fashion Days Polska.

Fashion Days to modowy numer 1 w Europie Środkowo-Wschodniej. W naszej ofercie codziennie znajduje się ponad 500 000 produktów 1000 marek z kategorii mody damskiej, męskiej i dziecięcej oraz obuwia, odzieży sportowej, akcesoriów i biżuterii, w zawsze atrakcyjnych cenach. Współpracujemy tylko z oficjalnymi dystrybutorami najbardziej znanych światowych marek, takich jak Calvin Klein, Michael Kors, Armani, United Colors of Benetton, Nike, Converse, Desigual, Vero Moda, Guess, Geox i wiele innych. Założona w Szwajcarii w 2009 roku firma szybko osiągnęła sukces na 7 europejskich rynkach i obecnie ma swoje oddziały w Polsce, Czechach, Bułgarii, Rumunii, Słowenii, na Słowacji i Węgrzech. Od 2011 roku Fashion Days wchodzi w skład międzynarodowego koncernu Naspers. Ciągły wzrost – ponad 6 milionów zadowolonych klientów – sprawia, że Fashion Days jest naturalnym wyborem miłośników mody w Europie Środkowo-Wschodniej.


Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl

Powiązane artykuły

Legendy Polskie: Czas na kobietę, czas na „Jagę”!
Do grona legendarnych postaci żyjących w świecie Legend Polskich dołącza kolejna – Jaga. W ostatniej w tym roku produkcji filmowej Allegro pojawia się z pozoru delikatna kobieta, która powala uzbrojonych mężczyzn na łopatki. Takich scen walki z udziałem kobiety polski widz jeszcze nie widział!
Allerogal z happy endem
Wszystko, co dobre, szybko się kończy, ale po tegorocznej akcji Allerogal pozostanie nie tylko wspomnienie smaku świętomarcińskich rogali. Dzięki zaangażowaniu internautów z całej Polski, którzy kupili ponad 15 tys. sztuk tego poznańskiego specjału, mali podopieczni Drużyny Szpiku będą mogli choć na chwilę zapomnieć o chorobie i poczuć świąteczną atmosferę.
Podaruj misia i nieś pomoc razem z nami!
Tosia, Sonia, Edek i Jaś – takie imiona noszą misie, które w tym roku można podarować bliskiej osobie i pomóc podopiecznym Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Pluszaki można już kupić na Allegro, które w tym czasie staje się największym internetowym sprzedawcą misiów w Polsce.
Wylicytuj kolację z gwiazdą i pomóż spełnić dziecięce marzenia
Kącik do malowania, wycieczka nad morze, prywatny plac zabaw – tak niewiele potrzeba, żeby wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach. Licytując na charytatywni.allegro.pl kolację z jedną z 25 gwiazd, mamy szansę spełnić najskrytsze marzenia podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”.