Najnowsza przełomowa konstrukcja japońskich inżynierów w kwietniu zadebiutuje w Europie. Jeden z największych koncernów oponiarskich na świecie podpisał umowę na wyłączność z Allegro. Debiut marki na europejskim rynku zbiegł się w czasie z wyróżnieniem „Innowacyjny Produkt Roku” na zakończonych kilka dni temu targach motoryzacyjnych w Genewie.

KROTON® duo to pierwsza opona wykonana w technologii OUT.IN BOTH-SIDE FACING OUTWARDS (posiada dwa rodzaje bieżnika na obu jej powierzchniach) z zastosowaniem ATS – nowatorskiej techniki wypełniania przestrzeni od obręczy do ściany opony musem stosowanym w oponach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC.

Nowy sposób montażu usprawnia zmianę opony

Po raz pierwszy jedna opona wyposażona została w dwa bieżniki – letni i zimowy – po obu swoich stronach. Strona letnia posiada wszystkie niezbędne parametry:
  •     twardszą, wolniej zużywającą się mieszankę,
  •     małą liczbę lamelek, rowków i innych nacięć,
  •     szerokie kanały odprowadzające wodę.
Natomiast druga strona opony charakteryzuje się osiągami dostosowanymi do warunków zimowych:
  •     jest bardziej miękka i elastyczna,
  •     posiada wysoką odporność na ekstremalnie niskie temperatury,
  •     ma ponad 6 razy więcej nacięć i lamelek niż strona letnia.
Po raz pierwszy jedną oponę można zamontować na dwa sposoby dzięki niezwykłej konstrukcji i niespotykanej do tej pory metodzie montażu.

Nowością opatentowaną przez japoński koncern oponiarski zastosowany przy produkcji opony KROTON® duo jest stworzenie modułu, który jest „budulcem“ opony. Opona składa się z 12 elastycznych części, które po zamontowaniu na felgę idealnie się do niej dostosowują doskonale przylegając.

Żeby zamontować oponę trzeba mieć zainstalowaną dedykowaną aplikację KROTONapp®. Każdy moduł posiada unikatowy PIN umieszczony od wewnętrznej strony. Po rozpakowaniu wystarczy zeskanować PIN swoim smartfonem. To rozwiązanie służy także jako zabezpieczenie antykradzieżowe. Magnesy umieszczone w każdym module aktywują się po wpisaniu PIN-u i zbliżeniu smartfona do opony (wykorzystano tutaj mechanizm działania kart PayPass). Moduł w ten sposób zamontowany jest nie do odkodowania dla nikogo innego oprócz właściciela.

Moduły to idealne rozwiązanie dla każdego kierowcy, który nie przepada za zmianą opony w przypadku jej przebicia.
W sytuacji awaryjnej należy zeskanować oponę (używając KROTONapp®).

Na ekranie smartfona zostanie pokazany uszkodzony moduł. Wystarczy wymienić go i jechać dalej.
Moduły sprzedawane są opakowaniach, które bez problemu można zawsze wozić w aucie jak zapasową żarówkę.

Nowa metoda na obniżenie kosztów eksploatacji

Modułowa konstrukcja to oprócz ewidentnej wygody także znaczne oszczędności w budżecie każdego kierowcy:
  •     brak podwójnych w ciągu roku kosztów wymiany opon,
  •     brak kosztów sezonowego przechowywania opon,
  •     jeden komplet starcza aż na 7 lat użytkowania.
Opona KROTON® duo mimo że będzie ok. 15% droższa od standardowej opony, to w rocznym rozliczeniu przyniesie realne zyski. Zastosowanie wygodnych w montażu modułów pozwala zapomnieć o długich kolejkach do wulkanizatora. Każdy może samodzielnie i bezproblemowo wymienić oponę lub jej zużyty/zniszczony moduł w dowolnym miejscu i czasie używając do tego jedynie podnośnika samochodowego i darmowej aplikacji KROTONapp®. Samodzielna wymiana kompletu opon zajmie maksymalnie 30 minut.

Więcej informacji:  http://rewolucyjneopony.allegro.pl

---

Zanim pierwsza opona modułowa KROTON® duo pojawi się w sprzedaży wszystkim, którzy nie mogą czekać, a muszą wymieć opony na letnie, proponujemy tradycyjne, sprawdzone rozwiązanie – doskonałej jakości opony w atrakcyjnych cenach dostępne na Allegro.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl