W Allegro często dostajemy różne prośby od naszych klientów. Mimo że zawsze chcemy pomóc, nie zawsze możemy. Tym razem jednak trafiliśmy na wyjątkową sytuację. A cała historia zaczęła się ponad 1,5 tys. km stąd...

List ostemplowany przez bułgarską pocztę to rzadkość, nawet w kancelarii Allegro, do której każdego dnia wpływa ponad setka przesyłek. Tym bardziej egzotyczna okazała się prośba Iliyana – kolekcjonera czasopism sportowych – który znalazł kilka perełek na Allegro, ale nie wiedział, jak może je kupić.

Iliyan włożył pieniądze do koperty, spisał dokładnie wszystkie numery ofert, w których znajdowały się wymarzone egzemplarze i zapytał, czy moglibyśmy je dla niego kupić i przesłać do Bułgarii. Żeby tego było mało, postanowił napisać do nas po polsku, prawdopodobnie wspierając się translatorem i przepisując frazy wprost do listu. Ujęło nas poświęcenie i zaufanie, jakimi nas obdarzył – nie mogliśmy się oprzeć takiej prośbie!

FullSizeRender (1).jpg

 – W Allegro nie możemy przyjmować wpłat za zakupy w gotówce, dlatego musieliśmy odesłać pieniądze. Ale sytuacja była wyjątkowa, więc osobiście kupiłem te gazety. Przesyłkę opłaciło Allegro – mówi Wojtek Matelski z obszaru Customer Experience. Razem z Pawłem Drożdżem z Technologii zapakowali wszystkie gazety, pozdrowienia od Allegro po bułgarsku napisała Marta Przybylska z Customer Experience, a ekipa z kancelarii pomogła z nadaniem. Trwało to pewnie ciut dłużej, niż klasyczne „kup teraz” kliknięte w serwisie, ale dla takiej pasji warto poświęcić czas.

Cieszymy się, że Allegro pozwala rozwijać klientom swoje hobby. Iliyan – obyś nigdy nie stracił zapału w realizacji swojej pasji!

Anna Kulik-Zinczuk

magazyn@allegro.pl
Łukasz Jakóbiak: pomaganie to przyjemność
Osobom znanym łatwiej jest przebić się ze swoimi projektami w każdej dziedzinie. Może to być biznes, sztuka czy nawet polityka. Ale są tacy, którzy wykorzystują popularność, aby pomagać innym, tak jak Łukasz Jakóbiak, twórca znany z kanału 20m2 Łukasza na YouTubie. Wykorzystuje rozpoznawalność i pomaga dzieciom, bezdomnym i fundacjom. W najnowszym projekcie – pomagamy.20m2.pl – wykorzystuje do tego technologię dostarczaną przez Allegro. O swoich doświadczeniach z dobroczynnością opowiedział nam w krótkiej rozmowie. 
18 lat udanych zakupów. Mamy na to dowód
W czasie, gdy przeczytasz ten tekst, na Allegro zostanie sprzedanych ponad 2 tysiące produktów. To efekt długiej drogi, którą przebyliśmy przez ostatnie 18 lat. Na pewno u nas kupujesz, ale czy wiesz o nas wszystko? Z okazji naszych urodzin przygotowaliśmy kilka naprawdę solidnych ciekawostek.
PlayStation 1: legenda wciąż popularna
1995 rok nie obrodził zbytnio w przełomy technologiczne. Owszem, premierę miał system Windows 95, powstał portal Yahoo! oraz eBay, a także złapano najsłynniejszego hakera na świecie Kevina Mitnicka. 29 września 1995 r. – pięć lat po Game Boyu – swoją premierę w Europie miało PlayStation 1.
Kineskopy PRL – co się kiedyś oglądało i na czym?
Powiedzenie, że telewizja pogrubia, wzięło się z zaokrąglonego ekranu telewizorów kineskopowych, które rozciągały sylwetkę. Może dziś trudno sobie wyobrazić jakikolwiek ekran, który nie jest płaski, ale jeszcze kilkanaście temu w każdym polskim domu stał odbiornik z wypukłym kineskopem.