List ostemplowany przez bułgarską pocztę to rzadkość, nawet w kancelarii Allegro, do której każdego dnia wpływa ponad setka przesyłek. Tym bardziej egzotyczna okazała się prośba Iliyana – kolekcjonera czasopism sportowych – który znalazł kilka perełek na Allegro, ale nie wiedział, jak może je kupić.

Iliyan włożył pieniądze do koperty, spisał dokładnie wszystkie numery ofert, w których znajdowały się wymarzone egzemplarze i zapytał, czy moglibyśmy je dla niego kupić i przesłać do Bułgarii. Żeby tego było mało, postanowił napisać do nas po polsku, prawdopodobnie wspierając się translatorem i przepisując frazy wprost do listu. Ujęło nas poświęcenie i zaufanie, jakimi nas obdarzył – nie mogliśmy się oprzeć takiej prośbie!

FullSizeRender (1).jpg

 – W Allegro nie możemy przyjmować wpłat za zakupy w gotówce, dlatego musieliśmy odesłać pieniądze. Ale sytuacja była wyjątkowa, więc osobiście kupiłem te gazety. Przesyłkę opłaciło Allegro – mówi Wojtek Matelski z obszaru Customer Experience. Razem z Pawłem Drożdżem z Technologii zapakowali wszystkie gazety, pozdrowienia od Allegro po bułgarsku napisała Marta Przybylska z Customer Experience, a ekipa z kancelarii pomogła z nadaniem. Trwało to pewnie ciut dłużej, niż klasyczne „kup teraz” kliknięte w serwisie, ale dla takiej pasji warto poświęcić czas.

Cieszymy się, że Allegro pozwala rozwijać klientom swoje hobby. Iliyan – obyś nigdy nie stracił zapału w realizacji swojej pasji!

Anna Kulik-Zinczuk

magazyn@allegro.pl
PlayStation 1: legenda wciąż popularna
1995 rok nie obrodził zbytnio w przełomy technologiczne. Owszem, premierę miał system Windows 95, powstał portal Yahoo! oraz eBay, a także złapano najsłynniejszego hakera na świecie Kevina Mitnicka. 29 września 1995 r. – pięć lat po Game Boyu – swoją premierę w Europie miało PlayStation 1.
Kineskopy PRL – co się kiedyś oglądało i na czym?
Powiedzenie, że telewizja pogrubia, wzięło się z zaokrąglonego ekranu telewizorów kineskopowych, które rozciągały sylwetkę. Może dziś trudno sobie wyobrazić jakikolwiek ekran, który nie jest płaski, ale jeszcze kilkanaście temu w każdym polskim domu stał odbiornik z wypukłym kineskopem.
Przenośne PlayStation – pomimo lat nadal warto kupić
Gdyby nie ewolucja smartfonów z ekranami dotykowymi, z pewnością rynek konsol przenośnych wyglądałby zupełnie inaczej. Dziś już tylko Nintendo próbuje zrewolucjonizować mobilne granie wraz ze swoją konsolą Switch. Wcześniej mieliśmy jeszcze jednego pierwszoligowego zawodnika – Sony. Jego konsole PlayStation Portable, zwaną w skrócie PSP, oraz PlayStation Vita były małymi dziełami sztuki. Szkoda, by popadły w zapomnienie, bo do dzisiaj można grać na nich z przyjemnością.
„House of Cards” – prawdziwa historia Franka Underwooda
To mit, że „House of Cards” jest serialem oglądanym dosłownie przez wszystkich. Kreują ten mit widzowie, dla których serial jest naprawdę interesujący: politycy, dziennikarze, ludzie świata kultury. Prawda jest taka, że przeciętnego i Kowalskiego, i Smitha polityka po prostu nudzi, a w najlepszym razie denerwuje. Jednak obok „House of Cards” nie sposób przejść obojętnie. Fascynuje, przeraża, tumani. Zmusza do przemyśleń, a czasem rewizji poglądów. Jest odrażający, a jednak dalej się go ogląda. Dlaczego?