W sierpniu do zespołu zarządzającego Allegro dołączył Grzegorz Czapski, który objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. rozwoju. Odpowiadać będzie za akwizycje, partnerstwa biznesowe, rozwój projektów strategicznych i nadzór właścicielski.

- To kolejny doświadczony menedżer, który w ostatnim czasie dołącza do Allegro - mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro. - Planujemy aktywniej niż w ostatnim czasie poszukiwać partnerstw strategicznych oraz rozwijać się poprzez akwizycje. Grzegorz jest doświadczonym menedżerem zarówno w obszarze akwizycji i restrukturyzacji, jak i zarządzania spółkami e-commerce. Bardzo się cieszę, że wzmocni nasz zespół swoimi kompetencjami i doświadczeniem - dodaje Przemysław Budkowski.

Grzegorz Czapski przechodzi z Wirtualna Polska Holding, gdzie od 2014 r. pełnił funkcję wiceprezesa. Odpowiadał za zbudowanie z sukcesem od podstaw obszaru e-commerce i nadzór biznesowy nad segmentami mody i urody, domu i wnętrza, turystyki i finansów osobistych. Grzegorz przeprowadził akwizycje kilkunastu spółek online, zarówno e-commerce, jak i mediowych. Odpowiadał za integrację i restrukturyzacje nabywanych podmiotów, za opracowanie ich strategii rozwoju, obsadę kierowniczą i wyniki operacyjne. Piastował funkcje w zarządzie i radach nadzorczych. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. M&A i rozwoju na region CEE w GTS Central Europe SARL, spółce portfelowej amerykańskich funduszy private equity nabytej przez Deutsche Telekom. Karierę zawodową rozpoczął w PwC, gdzie pracował m.in. jako starszy menedżer w dziale doradztwa biznesowego. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Pforzheim. Ma kwalifikacje biegłego rewidenta w Polsce oraz dyplom DipIFR ACCA.

Fot. Marek Wiśniewski/archiwum Allegro; opracowanie graficzne DB Creative Factory

Paweł Klimiuk

magazyn@allegro.pl