10 sierpnia 2017 r. rusza nowy program dla najlepszych sprzedawców na Allegro. Po spełnieniu wysokich wymagań co do jakości obsługi „Super Sprzedawcy” będą mogli zachęcać klientów do kolejnych zakupów w serwisie Monetami, które można następnie wymieniać na kupony rabatowe.

Program „Super Sprzedawca” zastąpi wprowadzony w 2011 roku „Standard Allegro”. Dotychczasowy program przynosił korzyści jedynie sprzedającym, którzy uzyskiwali zniżki na płatne wyróżnianie ofert w serwisie.

Nowy program przyniesie korzyści zarówno klientom kupującym na Allegro, jak i sprzedawcom. Od 10 sierpnia, kupując oferty od „Super Sprzedawców” - zarówno w wersji mobilnej, jak i stacjonarnej Allegro - będzie można zbierać bonusowe Monety: od 1 do 20, w zależności od wartości kupionego przedmiotu. Korzyścią sprzedawców będzie automatyczne przyznawanie klientom Monet za zakupy towarów we wszystkich ofertach oznaczonych symbolem „Super Sprzedawcy”. Ponadto ich oferty będą wyświetlane wyżej w wynikach wyszukiwania uwzględniających parametr trafności. Będą też mieli priorytetowy dostęp do Pomocy Allegro oraz zaproszenia do testów, szkoleń i na spotkania biznesowe.

Symbol „Super Sprzedawcy”

Symbol „Super Sprzedawcy”

- Staramy się, by zmiany na Allegro przynosiły konkretne korzyści - mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro. - Zniżki na zakupy na całym Allegro to od zawsze wyczekiwane promocje. Wprowadzamy je na stałe i rozszerzamy program także na serwis stacjonarny. Chcemy, by klienci mieli najlepsze w Polsce doświadczenie zakupowe. Składają się na nie: najniższe ceny, bezpieczeństwo transakcji i największy wybór towarów w Polsce - dodaje Przemysław Budkowski.

W ramach nowego programu każdemu Super Sprzedawcy zostanie bezpłatnie przyznana pula Monet do rozdania - aż do 100 tysięcy Monet miesięcznie, w zależności od wysokości obrotów. Po wyczerpaniu bezpłatnej puli Super Sprzedawcy będą mogli dokupić kolejne Monety.

Oprócz nowych wyższych mierzalnych standardów obsługi, które musi spełnić kandydat na „Super Sprzedawcę”, wprowadzona zostanie także indywidualna weryfikacja jakości obsługi klienta: treści odpowiedzi na oceny, korespondencji w dyskusjach i zgłoszeń od kupujących. Weryfikacja będzie prowadzona przez zespół Allegro.

Szczegóły programu Super Sprzedawca dostępne są pod adresem: dlasprzedajacych.allegro.pl/super-sprzedawca

Opracowanie graficzne: DB Creative Factory

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl