To nie jedyny akcent rowerowy w Strefie Allegro na Przystanku Woodstock. W tym roku uruchomiony zostanie także bezpłatny, strzeżony parking dla „dwóch kółek”.

To oferta dla tych, którzy na festiwal przyjeżdżają na rowerach i chcą bezpiecznie zostawić je na czas zabawy. Wiemy z licznych rozmów, że był z tym do tej pory problem, a przypinanie rowerów do drzew czy znaków drogowych nie jest najlepszym rozwiązaniem. W tym roku oddajemy do dyspozycji woodstockowiczów 250 miejsc parkingowych z całodobową ochroną. Pierwszeństwo w dostępie do parkingu będą miały osoby, które ukończą wcześniej wyzwanie konkursowe w kampanii „Kręć Kilometry” – mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet. Szczegóły konkursu dostępne są tutaj: Rowerem na Woodstock!

Pierwszy wyścig kolarski Tour de Woodstock w Kostrzynie nad Odrą_5.jpg

Tradycyjnie już w Strefie Allegro pojawi się także Wielkie Koło, czyli diabelski młyn. Panoramę pola festiwalowego i dużą scenę będzie można podziwiać z ponad 35 metrów! Dodatkowo, w konkursie fotograficznym do wygrania jest nocna jazda na kole, która co roku cieszy się rekordowym zainteresowaniem. – Nasi goście będą mogli skorzystać z nowoczesnej technologii, która pozwoli im utrwalić doskonałą zabawę w Strefie Allegro. Dzięki gif budkom oraz nowości – video cube – woodstockowicze będą mogli podzielić się wrażeniami ze swoimi znajomymi w mediach społecznościowych – dodaje Agata Stachowiak z Allegro.

Dostępna będzie także strefa chilloutu, gdzie poza leżakami i hamakami będzie można bezpłatnie naładować swój telefon albo ochłodzić się wodą z prysznicoroweru. To także strefa atrakcyjna dla rodziców z dziećmi, bo na najmłodszych czeka miniplac zabaw. W strefie chilloutu stanie 3-metrowa ściana z klocków, na której można będzie złożyć swój podpis i odpowiedzieć na pytanie: „Czego szukasz na Woodstock?”. Wszystkie klocki zostaną wystawione na licytację podczas 26. Finału WOŚP.

Pierwszy wyścig kolarski Tour de Woodstock w Kostrzynie nad Odrą_4.jpg

Na ulicach Kostrzyna nad Odrą będzie można też spotkać charakterystyczne Allegro Busy. Kultowe, pomarańczowe „ogórki” będą dowozić woodstockowiczów z miasta w pobliże pola koncertowego. Darmowy transport dostępny będzie w godzinach 10–18, a szczegółowa trasa dostępna jest na stronie woodstock.allegro.pl.

Pierwszy wyścig kolarski Tour de Woodstock w Kostrzynie nad Odrą_1.jpg

Fot. Pan Borsuk

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl
Kręć kilometry po technologię i rozpocznij rowerową rewolucję w Polsce
Fundacja Allegro All For Planet po raz 6. zaprasza do wzięcia udziału w największej w Polsce rywalizacji rowerowej i – od tego roku – także technologicznej. Nagrodą dla miast z największą liczbą przejechanych kilometrów są eventy technologiczne dla mieszkańców. W trakcie Allegro Tech Days będzie można np. zbudować robota z klocków lub przetestować jeden z innowacyjnych gadżetów dla rowerzystów. W tym samym czasie odbywać się będą 24-godzinne maratony kodowania – dzięki pracy programistów miasta otrzymają narzędzie, które pozwoli im budować infrastrukturę rowerową w Polsce.
Święto technologii 16 czerwca na Stadionie Narodowym
Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci, tor testowy najnowszych gadżetów technologicznych i spotkania z ekspertami w tej dziedzinie. To Allegro Tech Days, czyli element kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię, jaką organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Wielkie bezpłatne wydarzenie na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się w sobotę 16 czerwca.
Trwa największa rowerowa rywalizacja polskich miast!
Ponad 6 milionów kilometrów w dwa tygodnie. Nocne jazdy, rajdy kobiet i wiele innych pomysłów na kręcenie kilometrów w największej w Polsce rowerowej rywalizacji miast. Trwa siódma kampania społeczna „Kręć Kilometry po technologie”. „To na pewno będzie największa w kraju rowerowa akcja motywacyjna” - mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet, która jest organizatorem kampanii.
Polska pobiła rekord!
Rowerzyści z całej Polski przejechali ponad 55 milionów kilometrów w ramach kampanii społecznej „Kręć kilometry po technologię”. Mieszkańcy prawie 1200 miejscowości przez pięć miesięcy brali udział w rywalizacji zorganizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Teraz do pięciu zwycięskich miast zawita Allegro Tech Days. A dane, zebrane w trakcie 6 lat trwania kampanii, posłużą programistom podczas serii hackathonów do stworzenia portalu, który ułatwi samorządom rozwój infrastruktury rowerowej.