„Nauka przez zabawę” to hasło, które da się realizować! W środku lata i to ze specjalistami IT z Allegro. Na pierwszym takim wydarzeniu technologicznym w Polsce odbędzie się ponad 30 warsztatów w sześciu blokach tematycznych. Zajęcia będą bezpłatne i przygotowane z myślą o dzieciach w wieku od 4 do 16 lat. Wszystkie w otoczeniu technologicznych nowinek, robotów humanoidalnych, elektrycznych desek i rowerów, dronów oraz innych atrakcji. To, organizowane przez Fundację Allegro All For Planet, Allegro Tech Days, które zagości w Poznaniu już 15 lipca!

Projektowanie, konstruowanie i programowanie własnego robota to zajęcie tak wciągające jak mało co. A do tego uczy logicznego myślenia i wzmaga kreatywność. W czasie Allegro Tech Days odbędą się warsztaty, które zmienią każde dziecko w miłośnika i eksperta programowania. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 15 lipca w budynku Pixel przy ulicy Grunwaldzkiej 182 między 10:00 a 16:00.

Programowanie to synonim edukacji przyszłości. Nie tylko dlatego, że realizuje hasło: nauka przez zabawę. To symbol naszych czasów. Do uczenia dzieci skomplikowanej technologii programowania potrzeba dobrego pomysłu, nowoczesnego sprzętu edukacyjnego i specjalistów, którzy pomogą w rozwijaniu nowej pasji. To wszystko będziemy oferować na Allegro Tech Days i to bezpłatnie – mówi Krzysztof Śpiewek, członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci_1.JPG

Uczestnicy warsztatów zobaczą, jak wygląda prawdziwy kod Allegro, poznają języki programowania i dowiedzą się, kiedy ich używać. Ale najważniejsze jest to, że sami będą programować. Będą też zajęcia oparte na tworzeniu robotów do walki na ringu czy wyścigów. Nie zabraknie warsztatów tłumaczących działanie choćby sygnalizacji świetlnych, które oparte będą na pracy ze sterownikami silników, wyświetlaczami i modułami wykonawczymi.

Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci_5.jpg

Od kilku już lat przeprowadzamy dla dzieci warsztaty z programowania, np. LEGO Mindstorm i kostki EV3. Widzimy, że nawet te dzieci, które pierwszy raz stykają się z programowaniem, szybko się uczą i pokonują kolejne stopnie trudności. Tym razem w trakcie warsztatów Allegro Tech Kids każdy będzie mógł spróbować swoich sił w rozwiązywaniu problemów przy pomocy komend wydawanych komputerowi. W nauce pomagać będą postacie z gier, bajek i filmów – mówi Piotr Orłowski, Development Manager w Allegro.

Zajęcia w sześciu blokach podzielonych ze względu na wiek i tematykę odbędą się w sumie ponad 30 razy. Będą ważną częścią Allegro Tech Days, wydarzenia, które pozwoli dotknąć poznaniakom najnowszych technologii.

W siedzibie Allegro, w Pixelu, odbędą się testy i pokazy dronów, elektrycznych desek i rowerów, pojazdu solarnego, monocykli i innych gadżetów, które każdy będzie mógł dotknąć i przetestować wspólnie z dziennikarzem Kubą Klawiterem, prowadzącym popularny program na YouTubie „Tech Week”. Cały sprzęt wraz ze specjalistami, którzy potrafią wytłumaczyć, jak to wszystko działa, zjedzie do Poznania 15 lipca. To będzie wielkie święto technologii – mówi Krzysztof Śpiewek, członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet.

Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci_6.jpg

W czasie wydarzenia odbędzie się również 24-godzinny hackathon. Na maraton programowania już zapisało się kilkudziesięciu specjalistów IT z całej Polski.

Fundacja Allegro All For Planet organizuje Allegro Tech Days w ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologię”. Technologiczne święta mają zagościć w 5 miastach, które wygrają największą w Polsce rowerową rywalizację. Kampania potrwa do 30 września.

Bieżący ranking oraz wszelkie informacje o wydarzeniu, w tym zapisy na bezpłatne warsztaty dla dzieci, na stronie internetowej: kreckilometry.pl.

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl
Allegro Tech Days – święto technologii w Poznaniu
Zajęcia z programowania Allegro Tech Kids, walki robotów Sumo, bolid solarny, drony oraz elektryczne deski czy gogle VR – te i wiele innych atrakcji czekało w sobotę na odwiedzających siedzibę Allegro w Poznaniu. Organizowane przez Fundację Allegro All For Planet wydarzenie zakończył 24-godzinny hackathon, którego zwycięzcami zostali studenci Politechniki Poznańskiej. Wszystko to w ramach trwającej od kilku miesięcy kampanii społecznej „Kręć kilometry po technologię”.
Święto technologii 16 czerwca na Stadionie Narodowym
Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci, tor testowy najnowszych gadżetów technologicznych i spotkania z ekspertami w tej dziedzinie. To Allegro Tech Days, czyli element kampanii społecznej Kręć Kilometry po technologię, jaką organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Wielkie bezpłatne wydarzenie na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się w sobotę 16 czerwca.
Polska pobiła rekord!
Rowerzyści z całej Polski przejechali ponad 55 milionów kilometrów w ramach kampanii społecznej „Kręć kilometry po technologię”. Mieszkańcy prawie 1200 miejscowości przez pięć miesięcy brali udział w rywalizacji zorganizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. Teraz do pięciu zwycięskich miast zawita Allegro Tech Days. A dane, zebrane w trakcie 6 lat trwania kampanii, posłużą programistom podczas serii hackathonów do stworzenia portalu, który ułatwi samorządom rozwój infrastruktury rowerowej.
Kręć kilometry po technologię i rozpocznij rowerową rewolucję w Polsce
Fundacja Allegro All For Planet po raz 6. zaprasza do wzięcia udziału w największej w Polsce rywalizacji rowerowej i – od tego roku – także technologicznej. Nagrodą dla miast z największą liczbą przejechanych kilometrów są eventy technologiczne dla mieszkańców. W trakcie Allegro Tech Days będzie można np. zbudować robota z klocków lub przetestować jeden z innowacyjnych gadżetów dla rowerzystów. W tym samym czasie odbywać się będą 24-godzinne maratony kodowania – dzięki pracy programistów miasta otrzymają narzędzie, które pozwoli im budować infrastrukturę rowerową w Polsce.