Sezon grillowy za nami, pora więc na krótkie podsumowanie. Allegro w tym roku odnotowało ponad 640 tysięcy zapytań o grill i ponad 75 tysięcy sprzedanych sztuk tego produktu. Aż 81% Polaków przyznaje też, że grilluje chociaż raz w roku. To twardy dowód na to, że Polska w lato grillem stoi. Sprawdziliśmy, jak zamiłowanie Polaków do grillowania przekłada się na zainteresowanie tym sprzętem na Allegro.

W tegorocznym badaniu „Grillowe zwyczaje Polaków”, przeprowadzonym na zlecenie Coca-Cola Poland Services, aż 81% Polaków przyznało, że grillowało przynajmniej raz w ciągu roku; po prostu lubimy grillować i nie potrzebujemy do tego żadnej szczególnej okazji. Podczas gdy w 2015 roku 11% Polaków na grillowanie wystarczyła jedna godzina, dzisiaj czas ten wystarcza jedynie 1% ankietowanych, a 34% Polaków spędza przy grillu 2–3 godziny. Zdecydowanie wzrósł także odsetek osób grillujących nawet 4–5 godzin (z 35% w 2015 r. do 40% obecnie) oraz powyżej pięciu godzin (z 15% do 24%).

Przekłada się to na zainteresowanie grillami na Allegro. Słowo grill było wpisywane w różnych konfiguracjach w wyszukiwarkę Allegro ponad 640 tys. Najczęściej wpisywano ogólną frazę grill - prawie 200 tys. zapytań - natomiast na drugim miejscu znalazło się zapytanie o grille gazowe - prawie 95 tys. zapytań. – Na Allegro sezon na grillowanie zaczyna się już w marcu. Tylko w maju tego roku sprzedaż tych produktów wzrosła aż o ponad 120% w porównaniu z pozostałymi miesiącami, natomiast w porównaniu do maja ubiegłego roku – wzrosła o 30% – uzupełnia Agnieszka Lewartowska, szefowa działu Dom i Ogród w Allegro. – W ubiegłym roku średnia cena grilla na Allegro wynosiła 200 zł. Miesiące, w których Polacy kupują najwięcej grilli, to okres wiosny i wakacji, czyli kwiecień–sierpień. Sprzedajemy wtedy  średnio około 15 tys. sztuk miesięcznie – dodaje Agnieszka Lewartowska.

Mimo że przez pogodę tegoroczny sezon grillowy był wyjątkowo krótki, to od kwietnia do końca września na Allegro sprzedało się ponad 75 tys. sztuk grillów. Jak podkreśla Magdalena Szulc z kategorii Dom i Ogród w Allegro, największe zainteresowanie było pod koniec kwietnia:  Polacy szykowali się na długi majowy weekend. – W całym sezonie sprzedaż grilli wzrosła o prawie 37% w stosunku do roku poprzedniego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się te węglowe w kształcie beczki z zamykaną pokrywą, trzema półkami i popielnikiem w cenie ok. 300 zł. Ich sprzedaż wyniosła ponad 3,5 tys. sztuk – mówi Magdalena Szulc.

Sprawdzamy zatem najpopularniejsze grille na Allegro. Ułożyliśmy je od pozycji ostatniej do pierwszej.

5. Żeliwna beczułka nie tylko do ogrodu

Nr 5 Żeliwna beczułka nie tylko do ogrodu.PNG

Ten żeliwny kociołek to kolejna propozycja producenta Telehit Garden. To produkt, którego gabaryty pozwalają na łatwą mobilność, co sprawia, że posłuży nam nie tylko podczas domowego grillowania, ale będzie uzupełnieniem wyprawki na wyjazdy w plener, rodzinne pikniki i wakacje pod chmurką. Forma kociołka umożliwia przygotowanie wszelkich potraw, a regulowany ruszt wzbogaca jego funkcję o tradycyjne grillowanie. Produkt wykonany jest z bardzo wytrzymałych materiałów – żeliwno-stalowa konstrukcja doskonale stabilizuje urządzenie, a użyte tworzywa są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

4. Trójnogi grill

Nr 4 - Trójnogi grill.PNG

Trójnóg z wiszącym, odpinanym rusztem o średnicy 60 cm oraz kutymi elementami stalowymi będzie doskonałą propozycją dla miłośników ognisk, pieczonek czy też tradycyjnego grillowania. Ruszt wykonany jest z czarnej stali z płaskownika oraz grubych, okrągłych prętów stalowych o średnicy 5 mm ustawionych blisko siebie, co pozwala grillować nawet drobne kawałki warzyw czy mięsa. Istnieje możliwość odpięcia rusztu, dzięki czemu trójnóg możemy wykorzystać do podpięcia kociołka na pieczonki lub garnka.

3. Wygoda i estetyka w jednym

Nr 3 - Grill ogrodowy firmy royal.PNG

Miejsce trzecie w rankingu najpopularniejszych urządzeń zajmuje grill ogrodowy firmy Royal. Posiada on duży i praktyczny ruszt, który umożliwia grillowanie większej ilości potraw w tym samym czasie. Wyposażony jest w wygodne, drewniane półki, na których można przygotować sobie produkty, przyprawy i akcesoria do przyrządzania potraw. Sprzęt cechuje się wysoką jakością wykonania oraz estetycznym wyglądem. Podobnie jak poprzednie modele z listy, wyposażony jest w odczepiany popielnik, który ułatwia czyszczenie. Dodatkowe wzmocnienia sprawiają, że grill będzie służył przez długi czas, co więcej, model ten cechuje się odpornością na wysokie temperatury, warunki atmosferyczne i bardzo prostym montażem.

2. Wielofunkcyjny wózek ogrodowy

Nr 2 - grill ogrodowy wozek.PNG

Srebrny medal w zestawieniu wędruje do ogrodowego wózka firmy Telehit Garden. Urządzenie cechuje dobry stosunek ceny do jakości, a także wielofunkcyjność. Grill jest łatwy w przemieszczaniu, dzięki kółkom i wygodnemu, drewnianemu uchwytowi. Ponadto posiada półeczkę użyteczną podczas przyrządzania potraw. Produkt jest przystosowany do używania na zewnątrz.

1. Okrągły grill ogrodowy – hit tego lata!

Nr 1 - Okrągły grill z pokrywą.PNG

Ten, kolejny już model marki Telehit Garden, to jedyne w zestawieniu urządzenie w cenie poniżej 50 zł. To proste i ekonomiczne urządzenie, które spełnia wszystkie wymogi, jakie możemy postawić, poszukując dla siebie odpowiedniego grilla. Kołka i wygodny uchwyt ułatwiają przemieszczanie grilla, a półeczka rozwija funkcjonalność produktu. Grill jest przystosowany do używania na zewnątrz, a użyte materiały są bardzo wytrzymałe. Stalowa konstrukcja posiada grubość 0,3 mm, co doskonale stabilizuje urządzenie.

Fot. Shutterstock.com

Katarzyna Lipska-Konieczko

magazyn@allegro.pl
Czeskie kino: raz śmiesznie, raz smutno
Oto ranking 10 najlepiej sprzedających się czeskich filmów na Allegro. Ponadczasowych, które śmieszą, zachwycają, dają do myślenia. Wciąż chcemy je oglądać. 
10 najpopularniejszych książek blogerów i vlogerów na Allegro!
Książka „Finansowy ninja” Michała Szafrańskiego, najpopularniejszego blogera finansowego w Polsce, tylko w przedsprzedaży przyniosła jej autorowi ponad pół miliona złotych czystego zysku! Wydawnictwo Znak powołało do życia nową linię wydawniczą Flow Books specjalizującą się w publikacji książek napisanych przez influencerów. Czyżby „normalni” pisarze na naszych oczach odchodzili do lamusa?
Burger idealny krok po kroku
Aż 53 proc. z nas lubi kuchnię amerykańską*, w tym doskonale znane burgery. Jak – zgodnie z duchem ruchu slow food – przygotować je samodzielnie w domu? Przeczytajcie i zobaczcie, co radzą blogerzy Marcin Kuc z Jaja w Kuchni oraz Tomek Czajkowski prowadzący Magiczny Składnik - blogerzy lubujący się właśnie w mięsie między bułkami. 
10 najpopularniejszych komiksów o Batmanie na Allegro
Zrealizowana za zaledwie 60 milionów dolarów animacja „Lego: Przygoda” niespodziewanie okazała się jednym z największych filmowych przebojów roku 2014. Film został entuzjastycznie przyjęty przez widzów i krytyków, a przy okazji zarobił w kinach prawie pół miliarda dolarów, zdobył nominację do Oscara oraz ponad 70 nagród i wyróżnień. Najpopularniejszym bohaterem animacji okazał się natomiast... Batman. Gorące przyjęcie przez widzów „klockowej” wersji Mrocznego Rycerza sprawiło, że człowieka-nietoperza uczyniono głównym bohaterem kolejnej produkcji spod znaku Lego. Wyczekiwany przez widzów „Lego Batman: Film” właśnie wchodzi na ekrany, a my z tej okazji przedstawiamy listę 10 najlepiej sprzedających się komiksów o Batmanie, jakie znajdziecie na Allegro.