Od 1 czerwca 2017 Maciej Biniek dołączył do zespołu zarządzającego Allegro, obejmując stanowisko dyrektora ds. płatności. Będzie odpowiadać za rozwój produktów finansowych dla klientów Allegro oraz współpracę z operatorami płatności.

Maciej Biniek ma ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości oraz usługach płatniczych. Poprzednio był członkiem zarządu PayU SA. Wcześniej rozwijał produkty bankowości detalicznej w Banku BZ WBK - odpowiadał m.in. za projekty związane z handlem internetowym, kartami płatniczymi i sieciami bankomatów. W przeszłości pracował także dla Visa Europe i eCard. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Płatności są nierozerwalnie związane z dokonywaniem transakcji w handlu elektronicznym, dlatego bardzo interesujemy się tym segmentem – mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro. – Allegro ma obecnie ponad 20 milionów zarejestrowanych klientów, którzy kupują ponad milion produktów dziennie. To gigantyczny potencjał, nie tylko w prostych rozliczeniach, ale także w usługach np. ratalnych, kredytowych i pokrewnych, dlatego cieszę się, że do naszego zespołu dołącza Maciej Biniek, mający wieloletnie doświadczenie w tym sektorze – dodaje Przemysław Budkowski.

Fot. Michał Bonarowski, opracowanie graficzne: DB Creative Factory

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl