995 produktów sprzedanych na minutę, ponad milion dziennie i ponad 30 milionów miesięcznie. W ciągu jednej minuty internauci wpisują ok 38 tys. zapytań w allegrową wyszukiwarkę, a w ciągu miesiąca – ponad 1 miliard. W tym momencie w serwisie Allegro znajdziecie przeszło 52 miliony aktywnych ofert. Żeby w pełni korzystać z tego wyboru wystarczy jedno konto. Poniżej podajemy kilka prostych kroków jak je założyć. 

5 prostych kroków

W oknie przeglądarki internetowej wpisujemy adres serwisu: www.allegro.pl lub krócej: allegro.pl. Na górze ekranu znajdujemy funkcję "Załóż konto" i klikamy. 

W menu głównym strony startowej serwisu www.allegro.pl znajdziemy odnośnik „Załóż konto”.

W menu głównym strony startowej serwisu www.allegro.pl znajdziemy odnośnik „Załóż konto”.

• Na Allegro możemy wybrać konto prywatne lub konto firmowe. Nas interesuje to pierwsze, czyli konto dla osoby prywatnej – „zwykłe”. Zaczynamy od poprawnego wpisania własnego adresu email. To ważne dla prawidłowego dokończenia procesu rejestracji.

• Kolejny krok to stworzenie odpowiednio„silnego” hasła, które będzie trudne do odgadnięcia, ale łatwe do zapamiętania. Powinno ono mieć minimum 8 znaków, jedną wielką literę, jedną małą literę i jedną cyfrę. Może mieć maksymalnie 16 znaków.

• Następnie wprowadzamy datę urodzenia. Na Allegro istnieje konto Junior przeznaczone dla internautów między 13. a 18. rokiem życia. Podanie daty umożliwia systemowi rozróżnienie, które konto w danym przypadku przypisać do użytkownika.

• Czytamy Regulamin Allegro i akceptujemy Politykę Ochrony Prywatności – potwierdzenie rejestracji oznacza, że zgadzamy się ze sformułowanymi w tych dokumentach zasadami.

• Na koniec potwierdzamy, że „nie jesteśmy robotem” i klikamy „zakładam konto”.

Założenie konta zajęło nam około… dwóch minut. Po chwili na adres e-mail powinna przyjść wiadomość z linkiem  aktywacyjnym. Trzeba kliknąć z ten link. Do pełnej rejestracji konta należy podać swoje dane takie jak adres oraz telefon. Zostają one udostępnione tylko stronom transakcji w celu jej sfinalizowania. 

Uzupełnienie wszystkich powyższych danych (dane, login, hasło, e-mail) umożliwia sfinalizowanie całego procesu oraz pełną aktywację konta.

Uzupełnienie wszystkich powyższych danych (dane, login, hasło, e-mail) umożliwia sfinalizowanie całego procesu oraz pełną aktywację konta.

Istotne jest także wymyślenie swojego loginu, czyli nazwy naszego konta. – Nazwa konta towarzyszyć nam będzie przez całe nasze „allegrowe” życie. Unikajmy zatem infantylnych nazw, zadbajmy o profesjonalną zgodną z zasadami serwisu nazwę konta. 

Podanie wyżej wymienionych istotnych danych: login, hasło, e-mail umożliwia przystąpienie do aktywacji konta. Ale nawet teraz, mając już zwykłe konto bez aktywacji, możemy rozpocząć naszą przygodę z Allegro i zacząć kupować poprzez opcję kup teraz oraz brać udział w licytacjach. Możemy także korzystać podczas zakupów z koszyka i dopisać małżonka do swojego konta Allegro.

Ograniczenia i możliwości wynikające z posiadania konta bez pełnej aktywacji oraz konta z pełną aktywacją.

Ograniczenia i możliwości wynikające z posiadania konta bez pełnej aktywacji oraz konta z pełną aktywacją.

Jeśli jednak planujemy zrobić porządki w szafie i dołączyć do grona sprzedających, musimy aktywować nasze konto w pełni. Aktywacji konta Allegro dokonamy na jeden z trzech sposobów:

• podczas zakupów, płacąc za nie za pomocą PayU;

szybką wpłatą online – wybierając bank z listy dostępnych banków, wpłacając kwotę 1,01 zł na konto serwisu. Allegro aktywuje konto, a przelaną kwotę w całości zwróci na nasz rachunek bankowy;

• przelewem elektronicznym – jeśli naszego banku nie ma na liście banków, wybieramy opcję Przelew z innego banku, wpłacamy kwotę 1,01 zł na wskazany rachunek, Allegro aktywuje nasze konto, a przelaną kwotę zwróci nam w całości.

Aktywacji konta możemy dokonać poprzez 1 z 3 sposobów, powyżej aktywacja poprzez szybką wpłatę online.

Aktywacji konta możemy dokonać poprzez 1 z 3 sposobów, powyżej aktywacja poprzez szybką wpłatę online.

I to już koniec. Konto założone, można korzystać i wybierać spośród blisko sześćdzięćdziesięciu milionów ofert w serwisie. Udanych zakupów! 

Opracowanie graficzne: DB Creative Factory

Katarzyna Lipska-Konieczko

magazyn@allegro.pl
Blogerzy i youtuberzy polecają najciekawsze aukcje WOŚP
Finał za nami, ale przecież aukcje wciąż trwają! Zapytaliśmy kilku twórców internetowych, których gościliśmy w artykułach w Magazynie, o to, które aukcje WOŚP polecają i dlaczego. Zobaczcie, co według nich warto zalicytować.
Świąteczne zakupy w Internecie
Klocki, bielizna i książki – lista najpopularniejszych świątecznych prezentów, którymi obdarowują się Polacy, nie zmienia się od lat. Rośnie za to zainteresowanie zakupami w Internecie. Jak wynika z danych Allegro, w listopadzie i grudniu kupujemy średnio 1,2 mln produktów dziennie. To 8 razy więcej niż jeszcze 10 lat temu.
Allegro – obserwuj i łap najlepsze okazje!
Funkcji Obserwowane nikomu przedstawiać nie trzeba, bo od samego początku umożliwia kupującym na Allegro zapisywanie poszczególnych ofert, by mogli wrócić do nich później. Prawie rok temu funkcja Obserwowane przeszła jednak gruntowną przebudowę, dzięki czemu jeszcze bardziej intuicyjnie i wygodniej można z niej korzystać.
Polskie grillowanie w 2017 – co kupowaliśmy?
Sezon grillowy za nami, pora więc na krótkie podsumowanie. Allegro w tym roku odnotowało ponad 640 tysięcy zapytań o grill i ponad 75 tysięcy sprzedanych sztuk tego produktu. Aż 81% Polaków przyznaje też, że grilluje chociaż raz w roku. To twardy dowód na to, że Polska w lato grillem stoi. Sprawdziliśmy, jak zamiłowanie Polaków do grillowania przekłada się na zainteresowanie tym sprzętem na Allegro.