995 produktów sprzedanych na minutę, ponad milion dziennie i ponad 30 milionów miesięcznie. W ciągu jednej minuty internauci wpisują ok 38 tys. zapytań w allegrową wyszukiwarkę, a w ciągu miesiąca – ponad 1 miliard. W tym momencie w serwisie Allegro znajdziecie przeszło 52 miliony aktywnych ofert. Żeby w pełni korzystać z tego wyboru wystarczy jedno konto. Poniżej podajemy kilka prostych kroków jak je założyć. 

5 prostych kroków

W oknie przeglądarki internetowej wpisujemy adres serwisu: www.allegro.pl lub krócej: allegro.pl. Na górze ekranu znajdujemy funkcję "Załóż konto" i klikamy. 

W menu głównym strony startowej serwisu www.allegro.pl znajdziemy odnośnik „Załóż konto”.

W menu głównym strony startowej serwisu www.allegro.pl znajdziemy odnośnik „Załóż konto”.

• Na Allegro możemy wybrać konto prywatne lub konto firmowe. Nas interesuje to pierwsze, czyli konto dla osoby prywatnej – „zwykłe”. Zaczynamy od poprawnego wpisania własnego adresu email. To ważne dla prawidłowego dokończenia procesu rejestracji.

• Kolejny krok to stworzenie odpowiednio„silnego” hasła, które będzie trudne do odgadnięcia, ale łatwe do zapamiętania. Powinno ono mieć minimum 8 znaków, jedną wielką literę, jedną małą literę i jedną cyfrę. Może mieć maksymalnie 16 znaków.

• Następnie wprowadzamy datę urodzenia. Na Allegro istnieje konto Junior przeznaczone dla internautów między 13. a 18. rokiem życia. Podanie daty umożliwia systemowi rozróżnienie, które konto w danym przypadku przypisać do użytkownika.

• Czytamy Regulamin Allegro i akceptujemy Politykę Ochrony Prywatności – potwierdzenie rejestracji oznacza, że zgadzamy się ze sformułowanymi w tych dokumentach zasadami.

• Na koniec potwierdzamy, że „nie jesteśmy robotem” i klikamy „zakładam konto”.

Założenie konta zajęło nam około… dwóch minut. Po chwili na adres e-mail powinna przyjść wiadomość z linkiem  aktywacyjnym. Trzeba kliknąć z ten link. Do pełnej rejestracji konta należy podać swoje dane takie jak adres oraz telefon. Zostają one udostępnione tylko stronom transakcji w celu jej sfinalizowania. 

Uzupełnienie wszystkich powyższych danych (dane, login, hasło, e-mail) umożliwia sfinalizowanie całego procesu oraz pełną aktywację konta.

Uzupełnienie wszystkich powyższych danych (dane, login, hasło, e-mail) umożliwia sfinalizowanie całego procesu oraz pełną aktywację konta.

Istotne jest także wymyślenie swojego loginu, czyli nazwy naszego konta. – Nazwa konta towarzyszyć nam będzie przez całe nasze „allegrowe” życie. Unikajmy zatem infantylnych nazw, zadbajmy o profesjonalną zgodną z zasadami serwisu nazwę konta. 

Podanie wyżej wymienionych istotnych danych: login, hasło, e-mail umożliwia przystąpienie do aktywacji konta. Ale nawet teraz, mając już zwykłe konto bez aktywacji, możemy rozpocząć naszą przygodę z Allegro i zacząć kupować poprzez opcję kup teraz oraz brać udział w licytacjach. Możemy także korzystać podczas zakupów z koszyka i dopisać małżonka do swojego konta Allegro.

Ograniczenia i możliwości wynikające z posiadania konta bez pełnej aktywacji oraz konta z pełną aktywacją.

Ograniczenia i możliwości wynikające z posiadania konta bez pełnej aktywacji oraz konta z pełną aktywacją.

Jeśli jednak planujemy zrobić porządki w szafie i dołączyć do grona sprzedających, musimy aktywować nasze konto w pełni. Aktywacji konta Allegro dokonamy na jeden z trzech sposobów:

• podczas zakupów, płacąc za nie za pomocą PayU;

szybką wpłatą online – wybierając bank z listy dostępnych banków, wpłacając kwotę 1,01 zł na konto serwisu. Allegro aktywuje konto, a przelaną kwotę w całości zwróci na nasz rachunek bankowy;

• przelewem elektronicznym – jeśli naszego banku nie ma na liście banków, wybieramy opcję Przelew z innego banku, wpłacamy kwotę 1,01 zł na wskazany rachunek, Allegro aktywuje nasze konto, a przelaną kwotę zwróci nam w całości.

Aktywacji konta możemy dokonać poprzez 1 z 3 sposobów, powyżej aktywacja poprzez szybką wpłatę online.

Aktywacji konta możemy dokonać poprzez 1 z 3 sposobów, powyżej aktywacja poprzez szybką wpłatę online.

I to już koniec. Konto założone, można korzystać i wybierać spośród blisko sześćdzięćdziesięciu milionów ofert w serwisie. Udanych zakupów! 

Opracowanie graficzne: DB Creative Factory

Katarzyna Lipska-Konieczko

magazyn@allegro.pl
Polskie grillowanie w 2017 – co kupowaliśmy?
Sezon grillowy za nami, pora więc na krótkie podsumowanie. Allegro w tym roku odnotowało ponad 640 tysięcy zapytań o grill i ponad 75 tysięcy sprzedanych sztuk tego produktu. Aż 81% Polaków przyznaje też, że grilluje chociaż raz w roku. To twardy dowód na to, że Polska w lato grillem stoi. Sprawdziliśmy, jak zamiłowanie Polaków do grillowania przekłada się na zainteresowanie tym sprzętem na Allegro.
Program Współpraca w Ochronie Praw – korzyść dla każdego
Kto z nas nie lubi kupować? Allegro dba o to, aby wszystkie transakcje były bezpieczne oraz legalne. Zyskują na tym zarówno producenci, sprzedający, jak i kupujący.
Jak wybrać plakat do mieszkania?
Przebył długą drogę od bycia powinowatym afisza do stania się dziełem sztuki. Ten z początku ubiegłego wieku ciekawi graficznymi rozwiązaniami, ten współczesny bardziej bazuje na sprawdzonych patentach, wśród których nie brak i nowatorskich rozwiązań. Prezentujemy subiektywny wybór pasjonatów plakatu, Niech ich podpowiedzi służą za podpowiedzi dla urządzających wnętrze. 
10 najdroższych zagranicznych winyli na Allegro
Według raportu Związku Producentów Audio-Video w 2016 roku wartość sprzedaży płyt winylowych w Polsce wyniosła ponad 15,5 mln zł, co stanowi wzrost w stosunku do roku 2015 aż o 29,11 proc. Coraz chętniej sięgamy nie tylko po wydawane aktualnie czarne krążki, ale także po – niegdyś trudno dostępne – zagraniczne albumy sprzed 1989 roku. Które z nich osiągają na Allegro najwyższe ceny?