995 produktów sprzedanych na minutę, ponad milion dziennie i ponad 30 milionów miesięcznie. W ciągu jednej minuty internauci wpisują ok 38 tys. zapytań w allegrową wyszukiwarkę, a w ciągu miesiąca – ponad 1 miliard. W tym momencie w serwisie Allegro znajdziecie przeszło 52 miliony aktywnych ofert. Żeby w pełni korzystać z tego wyboru wystarczy jedno konto. Poniżej podajemy kilka prostych kroków jak je założyć. 

5 prostych kroków

W oknie przeglądarki internetowej wpisujemy adres serwisu: www.allegro.pl lub krócej: allegro.pl. Na górze ekranu znajdujemy funkcję "Załóż konto" i klikamy. 

W menu głównym strony startowej serwisu www.allegro.pl znajdziemy odnośnik „Załóż konto”.

W menu głównym strony startowej serwisu www.allegro.pl znajdziemy odnośnik „Załóż konto”.

• Na Allegro możemy wybrać konto prywatne lub konto firmowe. Nas interesuje to pierwsze, czyli konto dla osoby prywatnej – „zwykłe”. Zaczynamy od poprawnego wpisania własnego adresu email. To ważne dla prawidłowego dokończenia procesu rejestracji.

• Kolejny krok to stworzenie odpowiednio„silnego” hasła, które będzie trudne do odgadnięcia, ale łatwe do zapamiętania. Powinno ono mieć minimum 8 znaków, jedną wielką literę, jedną małą literę i jedną cyfrę. Może mieć maksymalnie 16 znaków.

• Następnie wprowadzamy datę urodzenia. Na Allegro istnieje konto Junior przeznaczone dla internautów między 13. a 18. rokiem życia. Podanie daty umożliwia systemowi rozróżnienie, które konto w danym przypadku przypisać do użytkownika.

• Czytamy Regulamin Allegro i akceptujemy Politykę Ochrony Prywatności – potwierdzenie rejestracji oznacza, że zgadzamy się ze sformułowanymi w tych dokumentach zasadami.

• Na koniec potwierdzamy, że „nie jesteśmy robotem” i klikamy „zakładam konto”.

Założenie konta zajęło nam około… dwóch minut. Po chwili na adres e-mail powinna przyjść wiadomość z linkiem  aktywacyjnym. Trzeba kliknąć z ten link. Do pełnej rejestracji konta należy podać swoje dane takie jak adres oraz telefon. Zostają one udostępnione tylko stronom transakcji w celu jej sfinalizowania. 

Uzupełnienie wszystkich powyższych danych (dane, login, hasło, e-mail) umożliwia sfinalizowanie całego procesu oraz pełną aktywację konta.

Uzupełnienie wszystkich powyższych danych (dane, login, hasło, e-mail) umożliwia sfinalizowanie całego procesu oraz pełną aktywację konta.

Istotne jest także wymyślenie swojego loginu, czyli nazwy naszego konta. – Nazwa konta towarzyszyć nam będzie przez całe nasze „allegrowe” życie. Unikajmy zatem infantylnych nazw, zadbajmy o profesjonalną zgodną z zasadami serwisu nazwę konta. 

Podanie wyżej wymienionych istotnych danych: login, hasło, e-mail umożliwia przystąpienie do aktywacji konta. Ale nawet teraz, mając już zwykłe konto bez aktywacji, możemy rozpocząć naszą przygodę z Allegro i zacząć kupować poprzez opcję kup teraz oraz brać udział w licytacjach. Możemy także korzystać podczas zakupów z koszyka i dopisać małżonka do swojego konta Allegro.

Ograniczenia i możliwości wynikające z posiadania konta bez pełnej aktywacji oraz konta z pełną aktywacją.

Ograniczenia i możliwości wynikające z posiadania konta bez pełnej aktywacji oraz konta z pełną aktywacją.

Jeśli jednak planujemy zrobić porządki w szafie i dołączyć do grona sprzedających, musimy aktywować nasze konto w pełni. Aktywacji konta Allegro dokonamy na jeden z trzech sposobów:

• podczas zakupów, płacąc za nie za pomocą PayU;

szybką wpłatą online – wybierając bank z listy dostępnych banków, wpłacając kwotę 1,01 zł na konto serwisu. Allegro aktywuje konto, a przelaną kwotę w całości zwróci na nasz rachunek bankowy;

• przelewem elektronicznym – jeśli naszego banku nie ma na liście banków, wybieramy opcję Przelew z innego banku, wpłacamy kwotę 1,01 zł na wskazany rachunek, Allegro aktywuje nasze konto, a przelaną kwotę zwróci nam w całości.

Aktywacji konta możemy dokonać poprzez 1 z 3 sposobów, powyżej aktywacja poprzez szybką wpłatę online.

Aktywacji konta możemy dokonać poprzez 1 z 3 sposobów, powyżej aktywacja poprzez szybką wpłatę online.

I to już koniec. Konto założone, można korzystać i wybierać spośród blisko sześćdzięćdziesięciu milionów ofert w serwisie. Udanych zakupów! 

Opracowanie graficzne: DB Creative Factory

Katarzyna Lipska-Konieczko

magazyn@allegro.pl
Raty Od.nowa. Takiego kredytu jeszcze nie było
Nasi klienci mogą już skorzystać z nowego rozwiązania w ramach Allegro Finanse – Rat od.nowa. To rewolucyjny produkt, który pozwoli sfinansować niespodziewane wydatki, albo skorzystać z atrakcyjnej okazji. Wszystko w wygodnych ratach zero. Prosty wniosek o przyznanie środków składa się wyłącznie przy pierwszy zakupie, a każda kolejna spłata odnawia dostępny limit.
Allegro wkracza na rynek aukcji dzieł sztuki
Aukcje, które sprawiły przed laty, że Allegro stało się tak popularne, powracają w nowej postaci. Allegro z partnerami tworzy nowe miejsce handlu dziełami sztuki w Internecie. W jednym miejscu – w Strefie Kolekcjonera – klienci znajdą starannie wyselekcjonowane aukcje przedmiotów pochodzących od renomowanych galerii sztuki, domów aukcyjnych i antykwariatów.
Firma sprzedaje na Allegro – o czym należy pamiętać?
Na Allegro sprzedaż prowadzi ponad 125 tys. profesjonalnych sprzedawców, a liczba klientów to blisko 17 milionów miesięcznie. Zamiast otwierać autonomiczny e-sklep, który trzeba będzie z mozołem promować, wielu sprzedawców woli prowadzić działalność na Allegro. Przedstawiamy podpowiedzi, które początkująca firma na Allegro musi znać.
Super Sprzedawca – gwarancja jakości na Allegro
Oferty Super Sprzedawcy cieszą się o 21% większym zainteresowaniem niż inne oferty na Allegro. Jeśli jesteś klientem, to kupując od Super Sprzedawcy, masz pewność wysokiej jakości obsługi i towarów. Jeśli jesteś sprzedawcą, warto postarać się o zdobycie tego tytułu. Przedstawiamy, jak działa program Super Sprzedawca dla sprzedających i klientów.