Sprzedaż na Allegro rozpoczęła znana w całej Polsce sieć sklepów GO Sport. Do Strefy Marek Allegro trafią wyłącznie produkty marek własnych tej sieci. Na początek będą to: dedykowana fitnessowi seria Athlitech i turystyczna kolekcja produktów Wanabee. Do końca kwietnia 2017 do sprzedaży na Allegro trafią także produkty innych marek własnych GO Sport: Scrapper, Software i Up2Glide. Uruchomione zostaną programy wspierające sprzedaż, w tym kupony rabatowe i akcje promocyjne. GO Sport oferuje klientom darmową wysyłkę przy zakupach powyżej 150 złotych.

–  Allegro jest największą wyszukiwarką produktów w Polsce. Klienci szukają u nas m.in. wysokiej jakości produktów z kategorii sportowej w dobrych cenach. Wspólnie z GO Sport odpowiadamy na tę potrzebę, udostępniając produkty tej marki najszerszej grupie e-klientów w Polsce. Bezpośrednia współpraca z markami jest jednym z elementów naszej strategii, dlatego cieszę się, że GO Sport zdecydował się na współpracę z Allegro i chce wykorzystać naszą wiedzę o handlu w Internecie – mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

– Sport pełni coraz większą rolę w życiu Polaków, a pasja do aktywnego trybu życia zaszczepiana jest już u najmłodszych – mówi Sebastien Jedrej, dyrektor generalny GO Sport. – Aby odpowiedzieć na aktualne potrzeby konsumentów i e-klientów, GO Sport wychodzi naprzeciw z produktami dobrej jakości, dostosowanymi do różnych typów aktywności oraz świetną ceną, które można będzie zakupić na platformie Allegro. Dlaczego wybraliśmy właśnie Allegro? Ponieważ jest to niekwestionowany lider sprzedaży internetowej w Polsce. Wierzę w sukces, siłę sprzedażową oraz rozpoznawalność tej platformy, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie naszych marek na nowy kanał sprzedaży. Mam nadzieję, że marka GO Sport na Allegro zachęci klientów platformy do jeszcze bardziej aktywnego trybu życia – dodaje Sebastien Jedrej.

Dla wygody klientów dostępne są nie tylko dostawy przesyłkami kurierskimi, ale można także odebrać towar w jednym z kilkudziesięciu sklepów GO Sport w całym kraju. Ułatwione są też zwroty, których można dokonywać kurierem lub w sklepach stacjonarnych sieci GO Sport.

W kategorii Sport i Turystyka na Allegro rocznie dokonywanych jest ok 10,5 miliona transakcji, czyli średnio co 3 sekundy zawierana jest jedna transakcja. W 2016 roku wystawionych zostało 30 milionów ofert (miesięcznie przeciętnie ok. 2,5 miliona). W Strefie Marek Allegro działa obecnie 130 marek sportowych (łącznie obecnie jest 530 marek we wszystkich kategoriach Strefy). Najpopularniejsze grupy produktów sportowych to rowery i akcesoria; siłownia i fitness; turystyka; wędkarstwo i sporty drużynowe.

O GO Sport:
GO Sport to największa w Polsce sieć sklepów z markowym sprzętem sportowym i turystycznym, z odzieżą oraz obuwiem sportowym. Obecnie w Polsce jest 30 sklepów GO Sport z asortymentem światowych marek, takich jak Nike, Adidas, Columbia, Everlast, Fila, Head, Kellys, New Balance, Puma, Quicksilver, Reebok, Salomon, North Face, Vans i wiele innych. Sieć posiada także portfolio marek własnych: Athlitech, Wanabee, Scrapper, Software, a od 2017 roku także Up2glide.

O Allegro:
Konta na Allegro posiada ponad 20 milionów Polaków, z których blisko 16 milionów odwiedza serwis każdego miesiąca (PBI/Gemius Megapanel). Ponad 85 procent transakcji dotyczy produktów nowych, sprzedawanych po ustalonej cenie. Allegro współpracuje z kilkuset markami, a sprzedaż na platformie prowadzi blisko 100 tysięcy małych i średnich polskich firm handlowych i dystrybutorów. Allegro jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm technologicznych w kraju i jednocześnie największą platformą handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowowschodniej.

Fot. materiały prasowe GO Sport/DB Creative Factory

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl
Jak czerpać radość z biegania i osiągać sukcesy
Marzy Ci się udział w maratonie, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może po prostu chcesz zacząć biegać? Każdy moment jest dobry na rozpoczęcie przygody z bieganiem. Jednak zarówno dzieci, jak i dorośli czy seniorzy trenować muszą zawsze z głową. Im później zaczynamy, tym staranniej musimy planować budowanie kondycji. Łaskawie potraktowany organizm odpłaci nam ogromną satysfakcją z wyników, a przede wszystkim lepszym samopoczuciem.
Sport dla ciała i duszy, czyli drugie życie rolek
Kto by pomyślał, że prosty but z kółkami przytwierdzonymi do podeszwy może mieć tak świetny wpływ na samopoczucie i zdrowie fizyczne. Rolki to coś zdecydowanie więcej niż środek transportu. Prawie 60% sprzedaży rolek na Allegro należy do fitness i rekreacyjnych.
Kiedy wszyscy będziemy jeździć na elektrycznych deskorolkach?
Ciche, ekologiczne i... bardzo modne. Elektryczne deskorolki coraz częściej widać na naszych ulicach i chodnikach. Czy alternatywne środki transportu na stałe zagoszczą w polskich miastach?
Zima last minute
Co prawda powoli zbliża się wiosna, jednak naśnieżone stoki w całej Europie nadal pozwalają cieszyć się zimowymi szaleństwami. Polskie góry też tętnią narciarstwem i dostarczają emocji snowboarderom. Sporty zimowe to adrenalina, prędkość i całe mnóstwo możliwości oraz całe mnóstwo nowych technologii. Jak najbardziej!