Allegro po raz kolejny zaprasza do siebie osoby, które wakacyjną przerwę od nauki chcą wykorzystać na zdobycie zawodowego doświadczenia. Program Summer e-Xpierience to okazja do poznania od środka jednej z największych firm technologicznych w Polsce i sprawdzenia swoich sił w samodzielnej pracy nad realnymi projektami i problemami. To także szansa na poznanie ciekawych ludzi i nawiązanie kontaktów w branży.

– Wakacyjny program stażowy prowadzimy już od 7 lat. Za każdym razem staramy się  pozyskać ciekawych, otwartych i pełnych pasji ludzi, którzy mimo braku doświadczenia,  wspierają zespoły naszych pracowników, uczą się od nich, ale także wnoszą świeże spojrzenie. Nasze doświadczenia pokazują, że Summer e-Xperience to projekt, który angażuje obie strony - przyszłych stażystów, ale też naszych pracowników i dla obu stron to superdoświadczenie. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zwiększyć liczbę miejsc stażowych do 40 - mówi Olga Granoszewska, Learning and Development Manager w Allegro. - Na dwa miesiące każda z tych osób stanie się częścią Allegro: będzie uczestniczyć w projektach o dużej skali, pracować pod okiem najlepszych specjalistów e-commerce i uczyć się nowych technologii, ale będzie to także okazja poznać nas bliżej - zobaczyć, jakie tworzymy środowisko pracy, jaką organizacją jesteśmy. Nie zabraknie też czasu na integrację - dodaje.

Aplikować na staż może każdy: student, absolwent bądź osoba, która funkcjonuje na rynku pracy od dawna i nie ukończyła jeszcze 31 lat. Allegro oferuje wynagrodzenie w wysokości 2200 zł brutto za miesiąc pracy. Droga do zdobycia stażu jest prosta. Wystarczy wejść na stronę allegro.pl/praca/staze, wybrać jedną z kilkudziesięciu ofert i załączyć swoje CV lub zaimportować swój profil z portalu LinkedIn bądź Indeed.

– W następnym etapie, 28 kwietnia, prześlemy wszystkim zarejestrowanym osobom zadania stażowe. To ten moment, w którym przed potencjalnym opiekunem można wykazać się umiejętnościami czy nieszablonowym myśleniem – mówi Marta Glapa, koordynator programu stażowego Allegro. – Zadania są bardzo różne: od znalezienia błędu w kodzie, stworzenia małej aplikacji, utworzenia hasła marketingowego po zaproponowanie swojego usprawnienia na jakimś fragmencie platformy. Autorów najlepiej ocenionych zadań zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną, po której wybierzemy tegorocznych stażystów – dodaje.

DSC_7949.JPG

W tym roku uczestnicy programu Summer e-Xperience mają okazję na dwa miesiące stać się częścią zespołów: mobilnego, analityki danych, developerskiego, finansów i kontrolingu, HR, reklamy, marketingu, sprzedaży czy UX. Staże odbywać się będą w kilku miastach: Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu, ale nie zabraknie okazji do wspólnych spotkań i integracji między samymi stażystami – podczas onboardingu (szkolenia wdrożeniowego) oraz Dnia Stażysty.

Jakie osoby mają szansę na staż w Allegro? We wszystkich ofertach powtarzają się cechy takie jak otwartość, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, samodzielność, umiejętność pracy nad kilkoma tematami jednocześnie oraz zaangażowanie. Dla Moniki Jankiewicz z zespołu Allegro Ads nie liczy się profil ukończonych studiów, a chęci do pracy i nauki. – Szukamy osoby, która ma pasje i zaraża pozytywną energią. Lubi pracę z ludźmi i ma wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne. W naszym dziale każda osoba ma swoją specjalizację, przez co doskonale się uzupełniamy. Liczymy na to, że stażysta ze swoimi umiejętnościami wkomponuje się  w nasz zespół.

Sprawdź, czy staż w Allegro Ads jest dla Ciebie:

Do tej pory w ramach programu stażowego od 2011 roku w Allegro swoją karierę rozwijało ponad 150 osób. Aplikacje do Summer e-Xperience 2017 można składać do końca kwietnia, staże rozpoczynają się w lipcu.

Oferty stażowe można znaleźć na: allegro.pl/praca/staze

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl
Zaczynali od stażu, dziś tworzą Allegro
Summer e-Xperience w Allegro to nie tylko zwykły program stażowy dający płatne zajęcie podczas wakacji. To przede wszystkim szansa dla tych, którzy potrafią odpowiednio wykorzystać dane im możliwości, by zdobyć wiedzę i doświadczenie. Dla niektórych to także początek pełnej wyzwań ścieżki kariery w największym serwisie e-commerce’owym w Polsce.
Parzenie kawy na stażu? Nie w Allegro!
Studia i zdobywane w tym samym czasie doświadczenie zawodowe to już znany schemat. Kto chce być konkurencyjny na rynku pracy, raczej nie poleży sobie na kanapie między kolejnymi etapami życia. Kiedy wśród książkowej teorii szukać okazji do praktyki? Na przykład latem.
Allegro czeka na stażystów, zgłoś się jeszcze dziś!
Tylko do końca kwietnia trwa rekrutacja do programu stażowego Summer e-Xperience. Na chętnych czeka 30 płatnych miejsc w Poznaniu, Toruniu i Warszawie oraz praca u boku najlepszych specjalistów w branży e-commerce w Polsce.
Rozkręć swoją karierę – aplikuj na staż w Allegro
Na stażystów z Poznania, Torunia i Warszawy czeka 30 płatnych miejsc w pakiecie z dwoma miesiącami intensywnej pracy pod okiem najlepszych specjalistów z branży e-commerce w Polsce. Ograniczenia wiekowe? Brak! Aplikować może każdy, kto spełnia wymagania i wie, „czego szuka”. Najlepsi mają szansę zamienić wakacyjny staż w pracę.