Dwumiesięczny płatny staż, opieka doświadczonego mentora i udział w projektach, które milionom Polaków ułatwiają dokonywanie zakupów - na to mogą liczyć osoby, które zgłoszą się do tegorocznej edycji programu Summer e-Xperience. Allegro przygotowało 40 miejsc stażowych w obszarach związanych z technologią, finansami, operacjami i marketingiem. Zgłoszenia przyjmowane są do końca kwietnia.

Allegro po raz kolejny zaprasza do siebie osoby, które wakacyjną przerwę od nauki chcą wykorzystać na zdobycie zawodowego doświadczenia. Program Summer e-Xpierience to okazja do poznania od środka jednej z największych firm technologicznych w Polsce i sprawdzenia swoich sił w samodzielnej pracy nad realnymi projektami i problemami. To także szansa na poznanie ciekawych ludzi i nawiązanie kontaktów w branży.

– Wakacyjny program stażowy prowadzimy już od 7 lat. Za każdym razem staramy się  pozyskać ciekawych, otwartych i pełnych pasji ludzi, którzy mimo braku doświadczenia,  wspierają zespoły naszych pracowników, uczą się od nich, ale także wnoszą świeże spojrzenie. Nasze doświadczenia pokazują, że Summer e-Xperience to projekt, który angażuje obie strony - przyszłych stażystów, ale też naszych pracowników i dla obu stron to superdoświadczenie. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zwiększyć liczbę miejsc stażowych do 40 - mówi Olga Granoszewska, Learning and Development Manager w Allegro. - Na dwa miesiące każda z tych osób stanie się częścią Allegro: będzie uczestniczyć w projektach o dużej skali, pracować pod okiem najlepszych specjalistów e-commerce i uczyć się nowych technologii, ale będzie to także okazja poznać nas bliżej - zobaczyć, jakie tworzymy środowisko pracy, jaką organizacją jesteśmy. Nie zabraknie też czasu na integrację - dodaje.

Aplikować na staż może każdy: student, absolwent bądź osoba, która funkcjonuje na rynku pracy od dawna i nie ukończyła jeszcze 31 lat. Allegro oferuje wynagrodzenie w wysokości 2200 zł brutto za miesiąc pracy. Droga do zdobycia stażu jest prosta. Wystarczy wejść na stronę allegro.pl/praca/staze, wybrać jedną z kilkudziesięciu ofert i załączyć swoje CV lub zaimportować swój profil z portalu LinkedIn bądź Indeed.

– W następnym etapie, 28 kwietnia, prześlemy wszystkim zarejestrowanym osobom zadania stażowe. To ten moment, w którym przed potencjalnym opiekunem można wykazać się umiejętnościami czy nieszablonowym myśleniem – mówi Marta Glapa, koordynator programu stażowego Allegro. – Zadania są bardzo różne: od znalezienia błędu w kodzie, stworzenia małej aplikacji, utworzenia hasła marketingowego po zaproponowanie swojego usprawnienia na jakimś fragmencie platformy. Autorów najlepiej ocenionych zadań zaprosimy na rozmowę kwalifikacyjną, po której wybierzemy tegorocznych stażystów – dodaje.

DSC_7949.JPG

W tym roku uczestnicy programu Summer e-Xperience mają okazję na dwa miesiące stać się częścią zespołów: mobilnego, analityki danych, developerskiego, finansów i kontrolingu, HR, reklamy, marketingu, sprzedaży czy UX. Staże odbywać się będą w kilku miastach: Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu, ale nie zabraknie okazji do wspólnych spotkań i integracji między samymi stażystami – podczas onboardingu (szkolenia wdrożeniowego) oraz Dnia Stażysty.

Jakie osoby mają szansę na staż w Allegro? We wszystkich ofertach powtarzają się cechy takie jak otwartość, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, samodzielność, umiejętność pracy nad kilkoma tematami jednocześnie oraz zaangażowanie. Dla Moniki Jankiewicz z zespołu Allegro Ads nie liczy się profil ukończonych studiów, a chęci do pracy i nauki. – Szukamy osoby, która ma pasje i zaraża pozytywną energią. Lubi pracę z ludźmi i ma wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne. W naszym dziale każda osoba ma swoją specjalizację, przez co doskonale się uzupełniamy. Liczymy na to, że stażysta ze swoimi umiejętnościami wkomponuje się  w nasz zespół.

Sprawdź, czy staż w Allegro Ads jest dla Ciebie:

Do tej pory w ramach programu stażowego od 2011 roku w Allegro swoją karierę rozwijało ponad 150 osób. Aplikacje do Summer e-Xperience 2017 można składać do końca kwietnia, staże rozpoczynają się w lipcu.

Oferty stażowe można znaleźć na: allegro.pl/praca/staze

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl