JUMBO – „URSZULA & JUMBO”

Nagrana i wydana w 1992 roku w USA płyta zespołu założonego przez Urszulę i jej nieżyjącego już męża Stanisława Zybowskiego. Para poznała się w latach 80. kiedy oboje współpracowali z Budką Suflera. Po odejściu z niej postanowili dalej działać razem. Największym przebojem zespołu Jumbo jest utwór „Rysa na szkle”. Na płycie „Urszula & Jumbo” znalazło się 13 piosenek, w tym 12 po angielsku. Wśród nich jest angielskojęzyczna wersja „Rysy na szkle”. W Polsce premiera albumu przeszła bez większego echa.
SPRZEDANO NA ALLEGRO ZA 1199 ZŁOTYCH

O.S.T.R. – „30 MINUT Z ŻYCIA”

Opublikowany w 2002 roku i nigdy niewznawiany minialbum jednego z najpopularniejszych polskich raperów. Wydany w limitowanym nakładzie 1000 egzemplarzy jest popisem wyjątkowych umiejętności i talentu artysty nazywanego „mistrzem polskiego freestyle’u”. Na krążku „30 minut z życia” znalazło się 10 improwizowanych utworów opowiadających o życiu muzyka.
SPRZEDANO NA ALLEGRO ZA 1200 ZŁOTYCH

FANATIC – „TAK CIĘ PRAGNĘ”

Dwunasty album discopolowej formacji Fanatic wydany w 1988 roku przez Omega Music. Krótko po jego premierze zespół zawiesił działalność. Na krążku znalazło się 12 kompozycji, z których największą popularnością cieszyła się piosenka „Tak cię pragnę”. Zrealizowany do niej teledysk przez wiele tygodni utrzymywał się na liście przebojów programu „Disco Relax”.
SPRZEDANO NA ALLEGRO ZA 1225 ZŁOTYCH

KAZIK – „SPALAJ SIĘ”

Drugi solowy album Kazika nagrany dwa lata po przebojowym „Spalam się” i wydany przez niewielką firmę fonograficzną Eska. Na krążku znalazło się 19 utworów w tym kontrowersyjny „100 000 000” odnosił się do obietnic Lecha Wałęsy z czasów jego prezydenckiej kampanii wyborczej w roku 1990. Album od lat cieszy się statusem białego kruka i nic nie wskazuje na to, żeby to się miało zmienić. Szansa na jego wznowienie jest bliska zeru z dwóch powodów. Po pierwsze, drogi jego autorów Kazika i kompozytora Jacka Kufirskiego rozeszły się wiele lat temu. Po drugie, płyta „Spalaj się” powstała w czasach, kiedy prawo autorskie traktowano w Polsce w sposób bardzo „elastyczny”. Jej reedycja wymagałaby wyczyszczenia praw do wielu z wykorzystanych na niej sampli, a to proces pochłaniający dużo czasu oraz pieniędzy. SPRZEDANO NA ALLEGRO ZA 1499 ZŁOTYCH

FAZI – „OPOWIEŚCI DZIWNEJ TREŚCI”

Drugi solowy album Krzysztofa „Faziego” Milerskiego, członka formacji Nagły Atak Spawacza. Krążek wydany w 1999 roku przez wytwórnię R.R.X. zawiera 19 utworów. Z powodu konfliktu pomiędzy właścicielami praw do płyt nagranych przez R.R.X. album nigdy nie został wznowiony. SPRZEDANO NA ALLEGRO ZA 2000 ZŁOTYCH

ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY – „REDA BY NIGHT”

Drugi album zespołu Oddział Zamknięty opublikowany po raz pierwszy na winylu w 1985 roku przez wydawnictwo Polton. Na płycie znalazło się 11 utworów w tym „Protekcji lekcja”, „Kameleony żony” oraz tytułowa „Reda nocą”. W 2001 roku krążek został wznowiony w formie płyty CD przez wydawnictwo Infos i to właśnie ta edycja osiąga na aukcjach wysokie ceny.
SPRZEDANO NA ALLEGRO ZA 2084,99 ZŁOTYCH

LUXTORPEDA „A MORAŁ TEJ…”, NR 1

Opatrzony numerem 1 i podpisany przez członków zespołu Luxtorpeda album „A morał tej historii mógłby być taki, mimo że cukrowe, to jednak buraki”. Płyta została sprzedana na Allegro w ramach specjalnej akcji, której celem było zebranie pieniędzy na wsparcie rodziny zmarłego w maju 2011 roku Piotra „Stopy” Żyżelewicza, wybitnego perkusisty i członka zespołów Armia, Izrael, Voo Voo czy 2Tm2.3.
SPRZEDANO NA ALLEGRO ZA 2370 ZŁOTYCH

DJ BUHH – „WOLUMIN IV – P***Ę WAS”

Pod ksywą DJ Buhh skrywa się Tede, jeden z najbardziej znanych polskich raperów. Po szyldem „DJ Buhh” od 2003 roku muzyk wydaje „mikstejpy”, czyli płyty z utworami, w których wykorzystywane są bity zapożyczone od innych wykonawców. Ze względu na prawa autorskie krążki te są tzw. nielegalami, czyli materiałami niedostępnymi w oficjalnej dystrybucji. Gościnnie na kolejnych płytach spod szyldu „DJ Buhh” występowali m.in. CNE, Kiełbasa, Kołcz i O.S.T.R. Co ciekawe, wszystkie utwory DJ Buhha dostępne są za darmo w Internecie. SPRZEDANO NA ALLEGRO ZA 3272 ZŁOTYCH

TSA – „52 DLA PRZYJACIÓŁ”

Ostatni album legendarnego zespołu TSA nagrany tuż przed jego rozpadem w 1992 roku. Wydany w nakładzie zaledwie 5000 egzemplarzy zawiera 9 piosenek, do których słowa napisał wokalista grupy Marek Piekarczyk. Krótko po zakończeniu pracy w studiu skonfliktowani członkowie zespołu wyjechali do USA. Z powodu ich nieobecności płyta praktycznie nie miała w Polsce żadnej promocji i nie odniosła wydawniczego sukcesu. Dziś cieszy się opinią najbardziej rock’n’rollowej płyty w dorobku TSA.
SPRZEDANO NA ALLEGRO ZA 3950 ZŁOTYCH

BORN JUICES – „PROSTO Z ULICY”

Pierwszy i jedyny studyjny album w dorobku hiphopowej grupy Born Juices z Piotrkowa Trybunalskiego. Na rynku zaistnieli w 1995 roku dzięki nagranej własnym sumptem płycie „Dymófka 95” dystrybuowanej jako tzw. nielegal. Dwa lata później nakładem wytwórni R.R.X. ukazał się krążek „Prosto z ulicy”, na którym znalazło się 16 utworów. Z powodu konfliktu pomiędzy właścicielami praw do katalogu R.R.X. płyta nigdy nie została wznowiona. W 1999 roku z zespołu Born Juices odszedł Dariusz „Mleko” Mielczarek, co spowodowało rozpad formacji.
SPRZEDANO NA ALLEGRO ZA 5655 ZŁOTYCH

Marcin Kamiński

magazyn@allegro.pl
Allegro raty: to naprawdę działa
Allegro to także zakupy na raty: jest szybciej, łatwiej i bez zbędnych formalności. Sami zobaczcie, jak to wygląda.
Z podręcznym na wakacje – co wybrać i jak się spakować?
Wiele połączeń i tanie loty pozwalają wyskoczyć na weekend do Barcelony czy zorganizować wakacje w południowych Włoszech dosłownie za grosze. A żeby było jeszcze bardziej „low budget”, możemy spakować się na ten wyjazd w bagaż podręczny i sporo zaoszczędzić. W szczycie zakupów walizek przyglądamy się tym najmniejszym i najporęczniejszym.
Szare dresy – z ławki pod blokiem aż na salony
Chyba każdy ma je w swojej szafie. Najczęściej zakładamy je w leniwe niedzielne popołudnia, żeby powycierały kurze nogawkami, kiedy my będziemy snuć się po domu z kubkiem herbaty w dłoniach. Dobrze sprawdzają się także na spacerze z psem, porannym joggingu i szybkich zakupach koło domu. Od niedawna także w pracy, w podróży służbowej, a nawet na imprezie. Mowa tu oczywiście o dresach, które przeszły długą drogę od ławki pod blokiem na salony. I trzeba im przyznać, zrobiły to z klasą. 
Ranking 5 najpopularniejszych smartwatchy dla dziecka na Allegro
Według raportu „Bezpieczne dziecko” przygotowanego dla PZU, aż 84 proc. rodziców uważa, że współcześnie na dzieci czyha więcej niebezpieczeństw niż w czasach ich młodości. Nie mogą oni jednak stale przebywać ze swoimi pociechami. Pomocny w lokalizacji malucha i utrzymaniu z nim kontaktu może okazać się smartwatch łączący w sobie funkcje m.in. zegarka, GPS-u oraz telefonu komórkowego. Który model wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Przedstawiamy najpopularniejsze na Allegro modele.