Allegro udostępniło klientom płatności mobilne z wykorzystaniem usługi Android Pay.

Płacenie za pomocą Android Pay w aplikacji mobilnej Allegro jest bardzo proste. Wystarczy, że klient ma zapisaną w aplikacji Android Pay swoją kartę płatniczą i korzysta z najnowszej wersji aplikacji Allegro. Podczas transakcji opcja zapłaty przez Android Pay pojawi się automatycznie obok innych metod płatności.

- Już za kilka miesięcy połowa ruchu na Allegro będzie pochodziła z urządzeń mobilnych, dlatego robimy wszystko, aby mobilne zakupy w naszym serwisie były jak najbardziej dopasowane do oczekiwań klientów. Smartfony i tablety z systemem Android dominują na rynku i z tej perspektywy udostępnienie płatności Android Pay jest istotnym udogodnieniem dla klientów. Korzystając na Allegro z mobilnych płatności wbudowanych w system Android, zyskają przede wszystkim czas i wygodę. To kolejny krok Allegro w kierunku jak najprostszych zakupów - mówi Piotr Szybiak, CTO i członek zarządu Allegro.

Polacy są bardzo aktywni w aplikacji mobilnej. Co miesiąc ponad 25% klientów na Allegro kupuje przynajmniej 1 przedmiot za pomocą aplikacji mobilnej na platformę Android, a aż 15% kupuje tylko przez kanał mobilny. Aplikacja zakupowa Allegro na platformę Android jest obecnie zainstalowana na 3,4 miliona urządzeń. Dziennie aplikacja obsługuje ponad pół miliona użytkowników.

- Bardzo się cieszymy, że klienci Allegro mogą już korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności mobilnych Android Pay - mówi Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google. - Korzystanie z Androida Pay jest bezpieczniejsze - i znacznie szybsze - od przeszukiwania portfela, by znaleźć plastikową kartę. Klienci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. punktów sprzedaży w Polsce oraz w kolejnych aplikacjach mobilnych - dodaje Pali Bath.

Polacy płacący w aplikacji Allegro na Androidzie są dziś przywiązani do metody pay-by-link, czyli do płatności bezpośrednio z rachunku bankowego z wykorzystaniem linku specjalnie stworzonego dla konkretnej transakcji. Tę metodę wybiera znacznie powyżej połowa kupujących. W dalszej kolejności są: karta bankowa, PayU Express (czyli przelew z pominięciem logowania się do własnego konta bankowego). Inną nowością jest szybko zdobywający popularność BLIK wdrożony na Allegro pod koniec listopada 2016.

Fot. Shutterstock.com

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl