„Sen nie jest luksusem, tylko biologiczną potrzebą” – podkreślał na swoich wykładach dr Marc Weissbluth, pediatra i badacz snu dziecięcego oraz założyciel Centrum Zaburzeń Snu w szpitalu dziecięcym w Chicago. Wyniki badań nad mikroflorą jelitową, opublikowane 6 lat temu w „Molecular Metabolism” przez naukowców z Uniwersytetu w Uppsali, pokazują, że odpowiedni wypoczynek ma jeszcze większy wpływ na nasze zdrowie, niż mogłoby się wydawać. Jednym ze skutków niewyspania, obok chronicznego przemęczenia czy problemów z koncentracją, jest spadek metabolizmu (nawet o 20%) i wzrost poziomu cukru we krwi, a co za tym idzie – tendencja do tycia. Warto pamiętać, że dobry sen to również odpowiednie przebudzenie.

Co jednak robić w przypadku problemów ze wstawaniem? Aplikacje internetowe czy łóżka z katapultami to tylko część ekscentrycznych wynalazków, które mają ułatwić leniuchom punktualne rozpoczynanie dnia. Allegro to prawdziwa skarbnica zarówno tradycyjnych, jak i bardziej niekonwencjonalnych rozwiązań.

Zastrzel lub... przekup

Marzenie o zastrzeleniu urządzenia codziennie wyrywającego z błogiego snu pozwala spełnić budzik snajpera. Składa się on ze specjalnej tarczy oraz pilota w kształcie pistoletu. Dzięki temu we własnej sypialni można poczuć się jak na strzelnicy. Jedno trafienie do tarczy pozwala skutecznie wyłączyć alarm.

Świetną motywacją do porannego wstawania może być również świadomość, że na nocnym stoliku czeka... Tykająca bomba. Co ciekawe, budzik ten ma także inną przydatną funkcję – służy jako skarbonka. By wyłączyć dźwięk, trzeba wrzucić do niego monetę. Bomba może zagwarantować, że nie tylko nie spóźnimy się do pracy, ale i uda się nam zaoszczędzić część pensji.

W podobną stylistykę wpisuje się budzik w kształcie laski dynamitu. Ma on wyjątkowo donośny dźwięk. „Każdemu śpiochowi zapewni poranek pełen wrażeń. Możesz być pewien, że jeśli nie uda się to jemu, zrobią to wyrwani ze snu współlokatorzy” – przekonują producenci urządzenia.

Te, co jeżdżą i fruwają

Otwierasz oczy i dostrzegasz, że twój budzik zeskakuje z szafki, a po chwili zaczyna uciekać po całym mieszkaniu, jednocześnie przeraźliwie dzwoniąc? Taka scenka to już nie tylko koszmar nocnych marków, ale i praktyczne rozwiązanie, mające zmusić właściciela urządzenia do wstawania z łóżka. Uciekający budzik Clocky dostępny jest w kilku wariatach kolorystycznych i bez problemu skacze z wysokości 1 metra.

Na podobnej zasadzie działają latające budziki. W ich przypadku zadaniem obudzonego jest jak najszybsze zlokalizowanie miejsca, w którym „wylądowało” specjalne śmigło. Następnie należy umieścić je na górze urządzenia. W przeciwnym wypadku budzik nie przestanie dzwonić.

Co pokaże nam budzik?

Producenci budzików prześcigają się w wyborze jak najdonośniejszego dzwonka. Do klasyki należy budzenie ze pomocą radia. Zwariowane melodie to jednak tylko część możliwości, jakimi dysponują nowoczesne budziki. Niektóre z nich zostały wyposażone w specjalny projektor. Jego zadaniem jest zadbanie o to, by informacja o upływającym czasie pojawiła się na ścianach bądź na suficie.

Na suficie wyświetlić można również widok rozgwieżdżonego nieba. Takie wizualizacje to świetny patent nie tyle na poranne budzenie, ile raczej na usypianie najmłodszych.

Osoby, które oczekują po budzikach czegoś więcej, mogą również sięgnąć po modele wyposażone w... Kamerkę. Taki zegarek to prawdziwy sprzęt szpiegowski – nie rzuca się w oczy, a rejestruje wszystko, co dzieje się w pomieszczeniu.

Imperium kontratakuje!

Budzik stojący na szafce bądź stoiku to często ważny element wystroju wnętrza. Stąd też duży wybór designerskich wzorów: czy to wykonanych w stylu retro czy też stworzonych zgodnie z najnowszymi trendami. Budziki mogą być sposobem na wyrażenie własnej indywidualności – na przykład pasjonat fotografii będzie najchętniej wstawać z łóżka przy akompaniamencie melodii odgrywanych przez... Obiektyw.

Osobną kategorię budzików stanowią wzory inspirowane postaciami z filmów czy gier. Jednym z tego typu hitów są zegarki nawiązujące do bohaterów „Gwiezdnych wojen”. Fani serii „Star Wars” mogą być budzeni przez samego Lorda Wadera czy szturmowców Imperium. O dobry początek dnia może zadbać Chewbacca, Yoda czy robot R2D2...

Nietypowy zegarek – czy to o specyficznym sposobie działania, czy to w niekonwencjonalnym kształcie – to świetna motywacja, by wstawać nie tylko punktualnie, ale i w dobrym humorze. To również idealny pomysł na prezent. Zwłaszcza jeśli chcemy komuś delikatnie dać do zrozumienia, że ciągle się spóźnia...

Barbara Kowalczyk

magazyn@allegro.pl
Charytatywna akcja „Obudź mnie” z igrzyskami olimpijskimi w tle
Kiedy jedni walczą o olimpijskie medale, inni toczą równie zaciętą walkę o powrót do życia. Platforma charytatywni.allegro.pl jest partnerem technologicznym akcji „Obudź mnie”, organizowanej przez Fundację „AKogo”? Licytując olimpijską pochodnię od Ewy Błaszczyk, dorzucając się do wirtualnej puszki czy wpłacając dowolną kwotę, można pomóc pacjentom przebywających w śpiączce.
Raty Od.nowa. Takiego kredytu jeszcze nie było
Nasi klienci mogą już skorzystać z nowego rozwiązania w ramach Allegro Finanse – Rat od.nowa. To rewolucyjny produkt, który pozwoli sfinansować niespodziewane wydatki, albo skorzystać z atrakcyjnej okazji. Wszystko w wygodnych ratach zero. Prosty wniosek o przyznanie środków składa się wyłącznie przy pierwszy zakupie, a każda kolejna spłata odnawia dostępny limit.
Allegro wkracza na rynek aukcji dzieł sztuki
Aukcje, które sprawiły przed laty, że Allegro stało się tak popularne, powracają w nowej postaci. Allegro z partnerami tworzy nowe miejsce handlu dziełami sztuki w Internecie. W jednym miejscu – w Strefie Kolekcjonera – klienci znajdą starannie wyselekcjonowane aukcje przedmiotów pochodzących od renomowanych galerii sztuki, domów aukcyjnych i antykwariatów.
Firma sprzedaje na Allegro – o czym należy pamiętać?
Na Allegro sprzedaż prowadzi ponad 125 tys. profesjonalnych sprzedawców, a liczba klientów to blisko 17 milionów miesięcznie. Zamiast otwierać autonomiczny e-sklep, który trzeba będzie z mozołem promować, wielu sprzedawców woli prowadzić działalność na Allegro. Przedstawiamy podpowiedzi, które początkująca firma na Allegro musi znać.