Allegro to jeden z największych sprzedawców obuwia w Polsce – tylko w ubiegłym roku platforma sprzedała ponad 5 mln par obuwia. – Obecny okres roku, czyli marzec aż do kwietnia, to największy wzrost sprzedaży obuwia na naszej platformie. Od początku marca notujemy nawet ponad 20 tysięcy transakcji dziennie. Na sukces w sprzedaży obuwia składa się szeroka oferta markowych produktów w najlepszych cenach. Obecnie portfolio marek na Allegro to zarówno oficjalne sklepy marek z obuwiem sportowym, jak i casual, np. adidas, Reebok, Puma, New Balance Gino Rossi, Wojas, Prima Moda, Badura i wiele innych – mówi Celestyna Lendo-Zachariasz, szefowa kategorii Moda w Allegro.

Dzięki bezpośredniej współpracy z markami na platformie można znaleźć najnowsze kolekcje znanych marek, skorzystać z różnych opcji darmowej dostawy, a nawet dokonać zwrotu w sklepie stacjonarnym. Tak jest w przypadku firmy Deichmann, która właśnie otworzyła swój sklep na Allegro. – Firma Deichmann od zawsze podążała za innowacyjnymi i nowoczesnymi metodami sprzedaży. Otwarcie w roku 2012 sklepu internetowego stało się dla rozwoju firmy w Polsce strzałem w dziesiątkę. Co roku obrót sklepu rośnie o kilkadziesiąt procent. Otwarcie sklepu na Allegro jest doskonałym uzupełnieniem naszych dotychczasowych działań – mówi Ewa Stasieńko z Deichmann Polska.

Deichmann.jpg

Allegro współpracuje z markami na wielu płaszczyznach. Oprócz codziennej sprzedaży pomaga wypromować produkty partnerów, rozwijać ofertę i optymalizować ją. To, co firmy zyskują na tej współpracy, to przede wszystkim możliwość dotarcia ze swoją ofertą do szerokiej grupy użytkowników platformy. Z kolei klienci mogą liczyć na atrakcyjne akcje promocyjne, które organizują marki we współpracy z Allegro. Deichmann postanowił na start sklepu sprezentować zarejestrowanym użytkownikom platformy kupony promocyjne. Klienci, którzy zrobią w sklepie Deichmann na Allegro zakupy za ponad 100 zł, będą mogli skorzystać z 30 zł zniżki. Kupon można zyskać i wykorzystać, robiąc zakupy zarówno na tradycyjnej platformie, jak i na mobile. W akcji mogą wziąć udział osoby, które pobiorą kupon w ustawieniach konta. Akcja potrwa do 21 marca tego roku lub do wyczerpania limitu kuponów.

Ofertę sklepu Deichmann na Allegro można znaleźć tutaj.

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl