Allegro startuje z drugą serią kanałów Allegro Tematyki w nowej odsłonie. Na widzów czeka sporo niespodzianek: pojawią się zupełnie nowe tematy i formaty, dzięki którym fani szeroko pojętego DIY oraz gier komputerowych będą mogli realizować swoje hobby. Ale to nie koniec zmian. – Postanowiliśmy odświeżyć nieco formułę naszych kanałów tematycznych, które zadebiutowały na YouTubie blisko rok temu. Oprócz znanych już internautom osób pojawią się całkiem nowe twarze. Poszukiwania prowadzących właśnie się rozpoczęły – mówi Anna Iller, branded content manager w Allegro. – Do naszego zespołu może dołączyć każdy. Wystarczy w domu przed kamerą wykonać zadanie konkursowe – projekt DIY lub recenzję gry. Autorów najciekawszych nagrań i pomysłów zaprosimy na casting – dodaje.

Kanał Allegro Wnętrza prowadzą Majsterki. To trzy dziewczyny: Alicja Rzeczkowska, Basia Sowa i Sylwia Czubkowska, które pokazują, że bez względu na wiek czy płeć każdy może zabrać się za przeróbki w swoim mieszkaniu. Pracy jest tyle, że potrzebny jest kolejny majsterkowicz do pomocy. Co trzeba zrobić? Pod okiem kamery wykonać autorski projekt, w którym wykorzystana jako motyw przewodni zostanie sznurówka, łyżka lub żarówka. Proste, prawda?

Na kanale Allegro Technologia w nowym sezonie pojawią się treści dotyczące gier komputerowych. Dlatego do Rafała Augusiewicza, który testuje nowinki technologiczne, w najbliższym czasie dołączy gamer lub gamerka, zwycięzca castingu. Zadanie konkursowe? Film z recenzją „World of Tanks”.

– Szukamy kogoś, dla kogo gry znaczą naprawdę wiele, kogoś, kto próbował swoich sił w e-sporcie, ale też nie boi się trybu single player. Kogoś, kto nigdy nie odpalił gry na poziomie "łatwy", a czasem nawet zastanawia się, czy "normalny” nie będzie zbyt nudny. Dobrze też, żeby ta osoba potrafiła o tym wszystkim opowiedzieć w ciekawy i nietuzinkowy sposób – mówi Rafał Augusiewicz, prowadzący kanał Allegro Technologie.

Na tym nie koniec poszukiwań. Obecny zespół uzupełni jeszcze dwójka młodych, ciekawych świata prowadzących, którzy będą odwiedzać wszystkie kanały Allegro: Wnętrza, Technologia i Kuchnia. To coś dla dzieci, które nie mogą usiedzieć w miejscu, mają głowę pełną pomysłów i dobrze czują się wśród ludzi. Wystarczy przesłać nagranie, w którym dziecko opowiada o swojej ulubionej zabawie. Zgłoszenia dokonują rodzice. Na casting Allegro zaprosi dziewczynkę w wieku 6–7 lat oraz chłopca w wieku 6–8 lat.

Zgłoszenia można przesyłać do 19 marca na adres: casting@allegro.pl

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl
Poznaj kanał Allegro Kuchnia. Oto jak go tworzymy
Porządek, precyzja, koncentracja. Tu nie ma miejsca ani czasu na pomyłki. Zabrzmiało poważnie? Nie, nie jest to opis pracy w laboratorium. Właśnie tak powstają odcinki do Allegro Kuchnia na YouTubie. Poznajcie ten i inne kanały Allegro. Praca przy nich fascynuje.
Maciej Biniek dołącza do Allegro
Od 1 czerwca 2017 Maciej Biniek dołączył do zespołu zarządzającego Allegro, obejmując stanowisko dyrektora ds. płatności. Będzie odpowiadać za rozwój produktów finansowych dla klientów Allegro oraz współpracę z operatorami płatności.
Zaczynali od stażu, dziś tworzą Allegro
Summer e-Xperience w Allegro to nie tylko zwykły program stażowy dający płatne zajęcie podczas wakacji. To przede wszystkim szansa dla tych, którzy potrafią odpowiednio wykorzystać dane im możliwości, by zdobyć wiedzę i doświadczenie. Dla niektórych to także początek pełnej wyzwań ścieżki kariery w największym serwisie e-commerce’owym w Polsce.
BrainCode 2017: tak wyglądał hackathon Allegro
Czy można stworzyć prototyp działającej aplikacji w 24 godziny? Uczestnicy tegorocznej edycji hackathonu BrainCode udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych. Z pomocą mentorów i na bazie danych Allegro stworzyli m.in. narzędzie dla sprzedawców wspierające wybór strategii sprzedażowej, „wish listę” prezentów oraz aplikację mobilną przeznaczoną do licytacji ofert z interfejsem użytkownika podobnym do Tindera.