Dobrze czujesz się przed kamerą, masz głowę pełną pomysłów i chcesz współtworzyć kanały Allegro Technologia, Wnętrza i Kuchnia? Weź udział w castingu i dołącz do zespołu prowadzącego popularne kanały na YouTubie. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 19 marca. 

Allegro startuje z drugą serią kanałów Allegro Tematyki w nowej odsłonie. Na widzów czeka sporo niespodzianek: pojawią się zupełnie nowe tematy i formaty, dzięki którym fani szeroko pojętego DIY oraz gier komputerowych będą mogli realizować swoje hobby. Ale to nie koniec zmian. – Postanowiliśmy odświeżyć nieco formułę naszych kanałów tematycznych, które zadebiutowały na YouTubie blisko rok temu. Oprócz znanych już internautom osób pojawią się całkiem nowe twarze. Poszukiwania prowadzących właśnie się rozpoczęły – mówi Anna Iller, branded content manager w Allegro. – Do naszego zespołu może dołączyć każdy. Wystarczy w domu przed kamerą wykonać zadanie konkursowe – projekt DIY lub recenzję gry. Autorów najciekawszych nagrań i pomysłów zaprosimy na casting – dodaje.

Kanał Allegro Wnętrza prowadzą Majsterki. To trzy dziewczyny: Alicja Rzeczkowska, Basia Sowa i Sylwia Czubkowska, które pokazują, że bez względu na wiek czy płeć każdy może zabrać się za przeróbki w swoim mieszkaniu. Pracy jest tyle, że potrzebny jest kolejny majsterkowicz do pomocy. Co trzeba zrobić? Pod okiem kamery wykonać autorski projekt, w którym wykorzystana jako motyw przewodni zostanie sznurówka, łyżka lub żarówka. Proste, prawda?

Na kanale Allegro Technologia w nowym sezonie pojawią się treści dotyczące gier komputerowych. Dlatego do Rafała Augusiewicza, który testuje nowinki technologiczne, w najbliższym czasie dołączy gamer lub gamerka, zwycięzca castingu. Zadanie konkursowe? Film z recenzją „World of Tanks”.

– Szukamy kogoś, dla kogo gry znaczą naprawdę wiele, kogoś, kto próbował swoich sił w e-sporcie, ale też nie boi się trybu single player. Kogoś, kto nigdy nie odpalił gry na poziomie "łatwy", a czasem nawet zastanawia się, czy "normalny” nie będzie zbyt nudny. Dobrze też, żeby ta osoba potrafiła o tym wszystkim opowiedzieć w ciekawy i nietuzinkowy sposób – mówi Rafał Augusiewicz, prowadzący kanał Allegro Technologie.

Na tym nie koniec poszukiwań. Obecny zespół uzupełni jeszcze dwójka młodych, ciekawych świata prowadzących, którzy będą odwiedzać wszystkie kanały Allegro: Wnętrza, Technologia i Kuchnia. To coś dla dzieci, które nie mogą usiedzieć w miejscu, mają głowę pełną pomysłów i dobrze czują się wśród ludzi. Wystarczy przesłać nagranie, w którym dziecko opowiada o swojej ulubionej zabawie. Zgłoszenia dokonują rodzice. Na casting Allegro zaprosi dziewczynkę w wieku 6–7 lat oraz chłopca w wieku 6–8 lat.

Zgłoszenia można przesyłać do 19 marca na adres: casting@allegro.pl

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl