Wystarczy stworzyć film reklamowy, który w ciągu maksymalnie 60 sekund opowie o idei i marce Allegro – platformie zakupowej, na której można znaleźć wszystko. Nasza idea: każdy z nas marzy o tej wyjątkowej rzeczy, która odmieni jego codzienność i pozwoli osiągnąć w życiu pełnię. Każdy ma szansę odnaleźć swój „skarb”, trzeba tylko szukać.

Konkurs polega na napisaniu scenariusza i treatmentu oraz zrealizowaniu reklamy, której tematem są produkty sponsorów, w tym także – Allegro.

Treatment, pojęcie często używane w filmowym świecie, to inaczej wizja reżysera zawierająca streszczenie filmu, pomysł, sposób opowiadania historii i inne istotne elementy, aby można było ocenić, o czym i jaki będzie film. Jury oceni wszystkie zgłoszenia i 20 najlepszych propozycji zostanie skierowanych do produkcji. Młodzi reżyserzy otrzymują od organizatorów budżet, wsparcie produkcyjne, postprodukcyjne i nadzór merytoryczny. W tym roku filmy powstaną dla Allegro, Black Red White, Co Jest Grane 24, Link4, Hortex, Huawei, Mastercard, Radio Zet Chili i Rossmann.

PYD kwadrat.png

Chętni do wzięcia udziału w konkursie powinni wejść na stronę www.papayayoungdirectors.com i odebrać pakiet konkursowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 marca, a ogłoszenie zwycięzców nastąpi 7 czerwca podczas finałowej gali.

Tu możecie zobaczyć filmy o Allegro, które brały udział w ubiegłorocznej edycji konkursu: Papaya Young Directors – szansa dla młodych reżyserów.

Michał Bonarowski

magazyn@allegro.pl
Papaya Young Directors 2017: najwięcej nagród dla filmów dla Allegro
Młodzi reżyserzy filmów reklamowych w bardzo dobrej formie: potrafią robić świetne dzieła, chcą rozwijać swój kunszt i walczyć o miejsce na konkurencyjnym rynku. Konkursowe filmy dla Allegro są tak dobre, że nadają się do telewizji i Internetu. 
Allegro: deszcz nagród w konkursie KTR!
W tym roku wszystkie kampanie promocyjne Allegro zostały dostrzeżone i docenione przez jury prestiżowego konkursu Klubu Twórców Reklamy. Wraz ze współpracującymi z nami agencjami zebraliśmy pokaźną liczbę nominacji i nagród. Zobaczcie, jakie i za co!
„Lemoniada”: kolejny film Allegro z serii „Czego szukasz” to lekka i zabawna historia wakacyjna
Tym razem w reklamie Allegro nie znajdziemy wzruszeń ani łez. Nowy film opowiada zabawną letnią historię. Emisja kampanii rozpoczęła się 19 czerwca, tuż przed początkiem wakacji, kiedy większość z nas czeka niecierpliwie na nadchodzący czas wypoczynku.
Konkurs „Auta 3” na Allegro – jak wygrać?
Najlepiej jest, gdy w dobrej animacji słyszysz głos ulubionego aktora, który wyczarowuje postać bohatera. Teraz każdy – na przykład Ty albo Twoje dziecko – może wcielić się w gwiazdę i nagrać swoją wersję dubbingu do fragmentu najnowszego filmu z serii „Auta”. Specjalnie dla nas Adam Pluciński, doświadczony aktor dubbingowy, radzi, co zrobić, by mieć największą szansę na wygraną.