Allegro Tech Talks na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń organizowanych dla środowiska IT w Poznaniu. Każde spotkanie z tego cyklu to okazja do networkingu, zdobycia cennej wiedzy oraz możliwość poznania ekspertów i praktyków z branży. 

Prognozy Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych zakładają, że do końca 2020 r. w stolicy Wielkopolski działać będzie co najmniej 100 centrów usług nowoczesnych, które zatrudniać będą ok. 18 tys. pracowników, w tym m.in. inżynierów oraz osoby z wykształceniem finansowo-księgowym. Branża IT w Poznaniu rośnie w siłę, widać to też po zainteresowaniu, jakim cieszą się spotkania z cyklu Allegro Tech Talks.

– Brakowało takiej formuły w Poznaniu. Nie mieliśmy takiego miejsca, gdzie możemy rozmawiać o problemach, przed jakimi stoi branża IT. Od ponad 10 lat działa poznańska grupa użytkowników języka JAVA, spotykają się też dotNETowcy, a my chcieliśmy zaprosić wszystkich do dyskusji, żebyśmy o tych problemach mogli rozmawiać z różnych punktów widzenia – mówi Adam Dudczak, Team Leader w Allegro.

Dlatego każde spotkanie dotyczy innego problemu, a wśród prelegentów można znaleźć nie tylko inżynierów Allegro, ale także gości z Polski i zagranicy.

– Jestem wielkim fanem takich spotkań, na które ludzie mogą przyjść, dzielić się wiedzą i porozmawiać na różne tematy. To powoduje, że nasza branża rozwija się w takim tempie – mówi Jakub Marchwicki, Software Craftsman, który w Poznaniu przybliżył uczestnikom spotkania temat pod hasłem „Reverse engineering the clean code”.

Jak mówi Jakub Nabrdalik, Team Leader w Allegro: – Cały nasz światek IT jest pozytywnie nastawiony na dzielenie się wiedzą. Teoretycznie wszystkiego można nauczyć się z Internetu, w praktyce łatwiej jest przyjść i posłuchać, zadać pytania. Osoby, które nie mogą osobiście uczestniczyć w wydarzeniu, mogą obejrzeć relację na fanpage Allegro Tech. Spotkania Allegro Tech Talks są bezpłatne i otwarte dla wszystkich. Trzeba się jednak na nie wcześniej zapisać, korzystając z platformy meetup.com.

Organizatorzy dbają nie tylko o dobór tematów i prelegentów, ale też o dobrą atmosferę – trzecia edycja Allegro Tech Talks w Poznaniu odbyła się w restauracji Jadalnia.

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl