Rośnie skala wydatków na zakupy mody online - na platformie Allegro, która odpowiada za połowę tego rynku, w kategorii Moda i Uroda klienci dokonują średnio 3 mln transakcji miesięcznie. Statystycznie w ciągu godziny sprzedaje się tu 160 bluzek, 18 par spodni, 194 sukienki, 92 torebki czy 106 par obuwia sportowego. Nie brakuje więc zagranicznych firm, dla których polski rynek e-commerce jest atrakcyjnym kierunkiem rozwoju. Tak jest w przypadku sieci handlowej NEXT, która właśnie rozpoczęła sprzedaż na Allegro.

- To najpopularniejsza brytyjska marka wśród naszych klientów, którzy każdego dnia wpisują w wyszukiwarkę frazę NEXT ponad 20 tysięcy razy. Dlatego bardzo zależało nam na sprowadzeniu tego producenta do Polski - mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro. - Na naszej platformie działa już ponad 100 tysięcy sklepów, a gigantyczny zasięg i efektywność sprzedażową Allegro doceniają największe koncerny. Bezpośrednia współpraca z markami jest jednym z elementów naszej strategii, cały czas dołączają do nas kolejne światowe sieci handlowe - dodaje.

Sklep NEXT na Allegro oferuje ponad 50 tys. produktów z najnowszej kolekcji damskiej, męskiej i dziecięcej. Towar wysyłany jest z magazynu producenta w ciągu dwóch dni od momentu zakupu. W najbliższym czasie sklep wprowadzi także darmowe zwroty zagraniczne dla wszystkich zamówień.

- Nasza współpraca opiera się nie tylko na integracji ze sklepem internetowym producenta, ale także na doradztwie w zakresie strategii dotarcia do klienta: obsługi, pozycjonowania czy reklamie. To ważne, zwłaszcza dla partnerów z zagranicy - komentuje Przemysław Budkowski.

Sieć NEXT powstała w 1982 roku. Obecnie ma ponad 500 sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz 200 sklepów w 40 krajach na całym świecie. Początkowo asortyment NEXT obejmował jedynie kolekcje dla kobiet. Następnie pojawiły się ubrania dla mężczyzn i dzieci, a w ostatnich latach także akcesoria gospodarstwa domowego. Ubrania NEXT projektowane są przez firmowy zespół projektantów, którzy każdego roku prezentują aż 9 nowych kolekcji. O popularności marki może świadczyć fakt, że katalogi z najnowszą ofertą sprzedają się w milionowym nakładzie. Mocną stroną firmy jest wysoka jakość materiałów i wykonania ubrań, a także ogromny wybór produktów.

Ofertę sklepu NEXT na Allegro można znaleźć tutaj

Ilustracja: DB Creative Factory

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl