Rośnie skala wydatków na zakupy mody online - na platformie Allegro, która odpowiada za połowę tego rynku, w kategorii Moda i Uroda klienci dokonują średnio 3 mln transakcji miesięcznie. Statystycznie w ciągu godziny sprzedaje się tu 160 bluzek, 18 par spodni, 194 sukienki, 92 torebki czy 106 par obuwia sportowego. Nie brakuje więc zagranicznych firm, dla których polski rynek e-commerce jest atrakcyjnym kierunkiem rozwoju. Tak jest w przypadku sieci handlowej NEXT, która właśnie rozpoczęła sprzedaż na Allegro.

- To najpopularniejsza brytyjska marka wśród naszych klientów, którzy każdego dnia wpisują w wyszukiwarkę frazę NEXT ponad 20 tysięcy razy. Dlatego bardzo zależało nam na sprowadzeniu tego producenta do Polski - mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro. - Na naszej platformie działa już ponad 100 tysięcy sklepów, a gigantyczny zasięg i efektywność sprzedażową Allegro doceniają największe koncerny. Bezpośrednia współpraca z markami jest jednym z elementów naszej strategii, cały czas dołączają do nas kolejne światowe sieci handlowe - dodaje.

Sklep NEXT na Allegro oferuje ponad 50 tys. produktów z najnowszej kolekcji damskiej, męskiej i dziecięcej. Towar wysyłany jest z magazynu producenta w ciągu dwóch dni od momentu zakupu. W najbliższym czasie sklep wprowadzi także darmowe zwroty zagraniczne dla wszystkich zamówień.

- Nasza współpraca opiera się nie tylko na integracji ze sklepem internetowym producenta, ale także na doradztwie w zakresie strategii dotarcia do klienta: obsługi, pozycjonowania czy reklamie. To ważne, zwłaszcza dla partnerów z zagranicy - komentuje Przemysław Budkowski.

Sieć NEXT powstała w 1982 roku. Obecnie ma ponad 500 sklepów w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz 200 sklepów w 40 krajach na całym świecie. Początkowo asortyment NEXT obejmował jedynie kolekcje dla kobiet. Następnie pojawiły się ubrania dla mężczyzn i dzieci, a w ostatnich latach także akcesoria gospodarstwa domowego. Ubrania NEXT projektowane są przez firmowy zespół projektantów, którzy każdego roku prezentują aż 9 nowych kolekcji. O popularności marki może świadczyć fakt, że katalogi z najnowszą ofertą sprzedają się w milionowym nakładzie. Mocną stroną firmy jest wysoka jakość materiałów i wykonania ubrań, a także ogromny wybór produktów.

Ofertę sklepu NEXT na Allegro można znaleźć tutaj

Ilustracja: DB Creative Factory

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl
Next: kultowa moda bez elitarnego zadęcia
Czasem nic szczególnego nie musisz robić, by twoje ubrania były chętnie kupowane. Ba, by towarzyszyła temu autentyczna radość zakupów. Wystarczy, że klient będzie czuł, że naprawdę przykładasz się do każdego z etapów produkcji, a jakość kupionej kurtki nie będzie czczą obietnicą. 
Moda na grochy nie przemija
Yayoi Kusama mówi o nich, że są centrum wszechświata. Dla Boba Dylana koszula w nie była oznaką wyzwolenia z heteronormatywności. Moda bez nich byłaby o wiele smutniejsza. Kropki lub, jak kto woli, swojskie grochy wracają. I jak na nie przystało, jest to powrót w dobrym stylu. Na Allegro tylko w ciągu ostatniego roku wartość sprzedanych produktów w grochy, groszki i kropki przekroczyła 1,5 miliona złotych! 
Weź udział w castingu Allegro, wygraj sesję w Londynie
Kochasz modę i chcesz zostać twarzą kampanii znanej brytyjskiej marki odzieżowej? Weź udział w castingu i wygraj sesję w Londynie. W ten sposób powstaną zdjęcia promujące sklep NEXT na Allegro, które zobaczy cała Polska, a twoje marzenia o karierze modela lub modelki zaczną się spełniać!
Deichmann: historia w dobrych butach! Teraz na Allegro
Gdy w 1913 roku Heinrich Deichmann otwierał swój zakład szewski w Essen-Borbeck w Zagłębiu Ruhry, z pewnością nie spodziewał się, że ponad 100 lat później w jego butach będą chodzić ludzie na całym świecie. Dzisiaj niemiecka sieć sklepów obuwniczych jest liderem na rynku europejskim i cały czas się rozwija. Kolejnym krokiem naprzód jest współpraca z Allegro.