Jak podaje nasz partner – InPost – w komunikacie prasowym, usługi dostaw sygnowane Allegro InPost są dostępne w 20% ofert na Allegro. Oznacza to, że już w ponad 11 mln ofert dostępne są dostawy poprzez InPost. Pod koniec 2015 roku zasięg InPost na Allegro był o połowę mniejszy. 

– W ciągu roku prawie podwoiliśmy nasz zasięg na Allegro i jesteśmy obecni w ponad dwukrotnie większej liczbie ofert niż pod koniec 2015 roku. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż jako jedyna firma w Polsce oferujemy najszerszy zakres usług od Paczkomatu® InPost po usługi kurierskie, w tym usługi kurierskie premium typu same day. Dodatkowo w cenie naszych usług jest darmowy zwrot towarów do nadawcy – powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, właściciela marki InPost.

Dodał, że co najważniejsze, udział usług InPostu na Allegro cały czas rośnie. – Pracujemy, by obsłużyć rosnące wolumeny i dostosować do nich naszą infrastrukturę. Tylko w tym roku w Polsce zainstalujemy 1000 nowych paczkomatów, tak aby nawet w najmniejszej miejscowości można było odebrać przesyłkę w paczkomacie. Wprowadzamy także wiele udogodnień w dziale obsługi klienta. Już niedługo będzie uruchomimy live chat, usługi IVR oraz znacznie zwiększymy zatrudnienie w naszych call center, tak aby bez problemów przyjąć rosnącą wraz z rozwojem usług liczbę zapytań ze strony naszych klientów – zaznaczył Brzoska.

– Współpraca z InPost ma dla nas od początku wymiar strategiczny. Jakość i wygoda dostawy zakupionych produktów jest kluczowa dla satysfakcji naszych klientów. To obszar, na którym w Allegro będziemy się bardzo skupiać w najbliższym czasie i cieszę się, że udało nam się zbudować trwałą współpracę z InPost – komentuje Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

Ostatnio Grupa InPost poinformowała, że zamknęła rok 2016 wzrostem liczby obsługiwanych przesyłek o 142%. Wzrost zawdzięcza przede wszystkim segmentowi kurierskiemu, który w ubiegłym roku zanotował o 405% większy wolumen niż w 2015 r. Silne wzrosty zanotowały przesyłki polecone e-commerce, które w 2016 roku zyskały 149%. Nadal stabilnie rośne segment Paczkomatów® InPost, który obsłużył o 79% więcej paczek w porównaniu do 2015 roku.

InPost to nie tylko jeden z najważniejszych operatorów logistycznych dla e-commerce w Polsce, ale także coraz bardziej popularny operator w ruchu międzynarodowym. W grudniu 2016 r. Grupa uruchomiła nową usługę, która pozwala za pośrednictwem polskich paczkomatów nadanie przesyłki bezpośrednio do paczkomatów w Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji. Do większości pozostałych krajów 15 krajów UE można nadać przesyłkę w paczkomacie lub oddziale własnym InPost, a odbiór następuje za pośrednictwem kuriera lub w stacjonarnej placówce partnerskiej.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl