Zdobycie wiedzy, poznanie najlepszych praktyk z obszaru IT i networking to główne powody, dla których spotkania takie jak „Allegro Tech Talks” cieszą się dużym zainteresowaniem – na meetup po raz pierwszy zorganizowany w nowym biurze Allegro w Warszawie miejsca skończyły się już w drugim dniu zapisów. Jak mówi Jan Piętka, Employer Branding Manager: – Chcemy przybliżyć osobom, które nie znają tak dobrze naszej organizacji, czym się zajmujemy i kim jesteśmy.

Allegro jest jedną z największych firm technologicznych w Europie Środkowowschodniej, w której pracują eksperci o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Połowa z nich to inżynierowie. – To jest unikalne w Allegro, że mamy tutaj zarówno specjalistów od sprzętu, od krzemu, programistów, specjalistów UX – i wszyscy pracujemy w jednym obszarze IT – mówi Adam Dubiel, Development Team Leader w Allegro.

Jednym z ekspertów, który jest częstym gościem różnego rodzaju spotkań i konferencji jest Tomasz Nurkiewicz, Senior Software Engineer w Allegro, który na Allegro Tech Talks wystąpił z premierową prelekcją „Asynchronous by default, synchronous when necessary”. – To jest bardzo fajny sposób na to, żeby porozmawiać ze sobą i podzielić się wiedzą. Tworzymy też tu taką domową atmosferę, jest ciepło i przyjemnie a jednocześnie wszyscy jesteśmy inżynierami.

Na zdjęciu: Tomasz Nurkiewicz. Fot. Allegro

Na zdjęciu: Tomasz Nurkiewicz. Fot. Allegro

Prelegentami na spotkaniach są nie tylko inżynierowie Allegro, ale także eksperci z zagranicy. Tym razem był nim Martin Thompson. – Nasza branża jest jeszcze bardzo młoda i dopiero się wszystkiego uczymy. Dzielenie się wiedzą to najlepsza metoda, aby się coraz szybciej doskonalić. Dlatego cieszę się, że skoro tu jestem, to mogę podzielić się swoja wiedzą z całą społecznością – mówi Martin Thompson.

Na zdjęciu: Martin Thompson. Fot. Allegro

Na zdjęciu: Martin Thompson. Fot. Allegro

Kolejna okazja do zdobycia wiedzy już niedługo - tym razem w Poznaniu, 2 lutego w siedzibie Allegro w Pixelu w Jadalni odbędzie się Allegro Tech Talks Poznan #3. Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie www.meetup.com/allegrotech. Co prawda lista jest już, po raz kolejny, zapełniona, ale warto zapisać się na listę rezerwową.

Jak mówi Adam Dubiel: – Scena programistyczna wie, że do nas warto przyjść bo zawsze można nauczyć się czegoś nowego, czegoś ciekawego i to jest miejsce gdzie warto być.

Relacja wideo z wystąpień prelegentów na Allegro Tech Talks Warszawa #1 jest dostępna na profilu www.facebook.pl/allegrotech.

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl
Allegro Tech Talks Poznań #3
Allegro Tech Talks na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń organizowanych dla środowiska IT w Poznaniu. Każde spotkanie z tego cyklu to okazja do networkingu, zdobycia cennej wiedzy oraz możliwość poznania ekspertów i praktyków z branży. 
Jubileuszowa 10. konferencja Allegro Tech Meeting za nami!
Uczestniczą w wielu konferencjach w Polsce i na świecie, ale większość z nich z niecierpliwością cały rok czeka właśnie na to wydarzenie - Allegro Tech Meeting. 10. edycja spotkania IT Allegro okazała się pod wieloma względami wyjątkowa, jednak od lat nie zmienia się jedno – ludzie i ich pasja, z jaką opowiadają o swojej pracy i projektach, które prowadzą.
Czy da się wskrzesić rodzimą motoryzację?
W 2015 roku fabryki w Polsce wyprodukowały ponad pół miliona samochodów osobowych. Specjaliści branży automotive optymistycznie patrzą w przyszłość i nazywają nasz kraj motoryzacyjną potęgą. To jednak nie wystarcza grupie zapaleńców, którzy postanowili wskrzesić rodzimą motoryzację. I mają za sobą poparcie internautów.
Z archiwum UX – czyli o projektantach doświadczeń
UX w najprostszych słowach i dosłownym tłumaczeniu to doświadczenie użytkownika, czyli ogół wrażeń, jakich doznajemy podczas korzystania z produktu. W tym przypadku owym produktem jest serwis Allegro, a my pytamy jego UX designerów, jak wygląda ich praca i czemu warto do nich dołączyć.