Jubileuszowy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapamiętamy na długo za sprawą rekordu, jaki wspólnie z użytkownikami Allegro udało nam się pobić. Na liczniku mamy już 5,5 mln, a zbiórka jeszcze się nie zakończyła. Aukcje potrwają aż do 14 lutego. 

– Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od 17 lat i wspólnie udowadniamy, że Internet jest doskonałym miejscem do prowadzenia działań charytatywnych. Aukcje z roku na rok cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, ale 25. Finał przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – już teraz na liczniku mamy 5,5 mln zł, podczas gdy rok temu o tej samej porze mieliśmy nieco ponad 2 mln zł. A to jeszcze nie koniec – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro.

Allegro podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

Allegro podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

Na aukcje.wosp.org.pl, obsługiwane przez platformę Allegro, cały czas trwają licytacje, a ich końcowy wynik poznamy 14 lutego. W tym roku internauci wystawili 37 tys. aukcji. Listę najwyżej licytowanych otwiera amerykański chopper (210 tys. zł), wspólny dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli jest już wart 60 tys. zł, a paryski pokaz YSL i wspólne zdjęcie z Anją Rubik – 51 tys. zł.

 Swoje aukcje wystawił również sztab Allegro. Wszystkie związane są z działalnością firmy. – W tym roku chcemy podzielić się nie tylko unikalnymi gadżetami, ale i tym, co uważamy za najbardziej wartościowe w Allegro: wiedzą oraz doświadczeniem płynącym z pracy zespołowej. Dlatego oprócz rekwizytów z planu zdjęciowego naszej reklamy świątecznej oraz scenariuszy do Legend Polskich można wylicytować pakiet szkoleń, które przeprowadzą nasi koledzy oraz przeżyć niesamowitą przygodę podczas 23. Przystanku Woodstock – mówi Monika Pawłowska, koordynator ds. CSR w Allegro.

Maja Ostaszewska.JPG

Z każdym przedmiotem, który trafił na licytacje WOŚP, jest związana jakaś historia. I to ona w głównej mierze decyduje o wartości licytowanego przedmiotu. Od czterech lat dzięki platformie rzeczyodserca.pl możemy poznawać niezwykłe historie zwykłych przedmiotów. W tym roku również nie zabrakło filmów, na których dziennikarze, aktorzy i wszyscy chętni internauci przekonują do udziału w licytacjach.

Allegro oferuje jeszcze jeden sposób wsparcia WOŚP. Dzięki Wirtualnej puszce w aplikacji mobilnej Allegro można bez wychodzenia z domu przekazać środki na konto Fundacji. W dniu 25. finału WOŚP do wirtualnej puszki trafiło 146 tys. zł.

Sztab Allegro podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sztab Allegro podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdego roku sztab Allegro obecny jest na Finale w studio. To tam, w centrum dowodzenia czuwamy nad przebiegiem aukcji i przyjmujemy przedmioty, które Polacy jeszcze w dniu Finału chcą wystawić na licytację. W studio pojawiło się wiele znanych i lubianych osób, które odwiedziły nasz sztab i na specjalnej ściance złożyli swoje autografy (m.in. Magdalena Różdżka, Kamil Bednarek, Kinga Rusin, Barbara Kurdej-Szatan, zespół Enej, Maja Ostaszewska, Marcin Meller). Ściankę można cały czas licytować na aukcje.wosp.org.pl.

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl