– Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od 17 lat i wspólnie udowadniamy, że Internet jest doskonałym miejscem do prowadzenia działań charytatywnych. Aukcje z roku na rok cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, ale 25. Finał przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – już teraz na liczniku mamy 5,5 mln zł, podczas gdy rok temu o tej samej porze mieliśmy nieco ponad 2 mln zł. A to jeszcze nie koniec – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro.

Allegro podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

Na aukcje.wosp.org.pl, obsługiwane przez platformę Allegro, cały czas trwają licytacje, a ich końcowy wynik poznamy 14 lutego. W tym roku internauci wystawili 37 tys. aukcji. Listę najwyżej licytowanych otwiera amerykański chopper (210 tys. zł), wspólny dzień z Donaldem Tuskiem w Brukseli jest już wart 60 tys. zł, a paryski pokaz YSL i wspólne zdjęcie z Anją Rubik – 51 tys. zł.

 Swoje aukcje wystawił również sztab Allegro. Wszystkie związane są z działalnością firmy. – W tym roku chcemy podzielić się nie tylko unikalnymi gadżetami, ale i tym, co uważamy za najbardziej wartościowe w Allegro: wiedzą oraz doświadczeniem płynącym z pracy zespołowej. Dlatego oprócz rekwizytów z planu zdjęciowego naszej reklamy świątecznej oraz scenariuszy do Legend Polskich można wylicytować pakiet szkoleń, które przeprowadzą nasi koledzy oraz przeżyć niesamowitą przygodę podczas 23. Przystanku Woodstock – mówi Monika Pawłowska, koordynator ds. CSR w Allegro.

Z każdym przedmiotem, który trafił na licytacje WOŚP, jest związana jakaś historia. I to ona w głównej mierze decyduje o wartości licytowanego przedmiotu. Od czterech lat dzięki platformie rzeczyodserca.pl możemy poznawać niezwykłe historie zwykłych przedmiotów. W tym roku również nie zabrakło filmów, na których dziennikarze, aktorzy i wszyscy chętni internauci przekonują do udziału w licytacjach.

Allegro oferuje jeszcze jeden sposób wsparcia WOŚP. Dzięki Wirtualnej puszce w aplikacji mobilnej Allegro można bez wychodzenia z domu przekazać środki na konto Fundacji. W dniu 25. finału WOŚP do wirtualnej puszki trafiło 146 tys. zł.

Sztab Allegro podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdego roku sztab Allegro obecny jest na Finale w studio. To tam, w centrum dowodzenia czuwamy nad przebiegiem aukcji i przyjmujemy przedmioty, które Polacy jeszcze w dniu Finału chcą wystawić na licytację. W studio pojawiło się wiele znanych i lubianych osób, które odwiedziły nasz sztab i na specjalnej ściance złożyli swoje autografy (m.in. Magdalena Różdżka, Kamil Bednarek, Kinga Rusin, Barbara Kurdej-Szatan, zespół Enej, Maja Ostaszewska, Marcin Meller). Ściankę można cały czas licytować na aukcje.wosp.org.pl.

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl