Pierwsze aukcje internetowe na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyły się 17 lat temu. Przez ten czas wspólnie udało się zebrać ponad 34 mln zł, a Allegro udowodniło, że Internet może być doskonałym miejscem do prowadzenia działań charytatywnych. Dziś już nikt nie wyobraża sobie Finału bez emocjonujących licytacji. W serwisie aukcje.wosp.org.pl każdego roku odbywają się dziesiątki tysięcy licytacji, które dotyczą przedmiotów wartościowych i cennych, ale też bardzo symbolicznych.

– Jak pokazały wyniki poprzednich finałów, rzeczywista wartość przedmiotów nie ma znaczenia. Tak naprawdę kupujemy emocje i historie związaną z danym przedmiotem lub osobą, która go wystawiła. Dlatego trzy lata temu uruchomiliśmy platformę rzeczyodserca.pl, która pozwala jeszcze lepiej wypromować swoją aukcje – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro. – Wystarczy wystawić aukcję, nagrać film i opublikować go na naszej stronie. Film można udostępnić w mediach społecznościowych, by jak najwięcej osób dowiedziało się o licytacji. Podarowany przedmiot nie musi mieć dużej wartości materialnej, ważne, że będzie od serca! – dodaje

Już teraz na platformie rzeczyodeserca.pl można sprawdzić, jakie historie kryją w sobie przedmioty wystawione na rzecz WOŚP. Wśród aukcji znalazła się nagroda z Festiwalu Filmowego z Gdyni dla Jerzego Stuhra, udział w spektaklu i spotkanie z Barbarą Kurdej-Szatan, płyty z autografami zespołu Enej, gry z rysunkami Andrzeja Mleczko czy woodstockowe kąpielówki Filipa Chajzera.

Jaka jest moc rzeczy od serca? Tylko w trakcie trzech lat dzięki aukcjom promowanym filmami wideo udało się zebrać prawie 1,3 mln złotych. Najwyższą kwotę z licytacji – 151 300 zł – osiągnęła aukcja dotycząca treningu z reprezentacją Polski w piłce nożnej.

infografika_podsumowanie_wosp_ros_2014-2016_04-2.jpg

Sztab Allegro gra jeszcze głośniej!

Aktorzy, muzycy, dziennikarze – nie tylko oni wspierają WOŚP. Każdy może wystawić swój przedmiot i o nim opowiedzieć. Chętnych do udziału w licytacji na pewno nie zabraknie.

Swoje aukcje wystawił również sztab Allegro – wszystkie promowane są filmami wideo na rzeczyodserca.pl. Wśród aukcji znalazł się pakiet szkoleń dla osób zaczynających swoją przygodę ze stronami www, składający się z dwudniowych zajęć przeprowadzanych przez trenerów Allegro w ramach trzech bloków tematycznych: HTML i CSS dla nieinformatyków, Bezpieczeństwo i Mindfulness.

Jest też coś dla osób, które stawiają na przygody z muzyką w tle – aukcja Dołącz do naszego zespołu i przeżyj niesamowitą przygodę podczas 23. Przystanku Woodstock. Osoba, która wygra licytację, stanie się członkiem zespołu CSR Allegro, weźmie udział w przygotowaniach do tego wydarzenia oraz w trzydniowym festiwalowym szaleństwie.

Allegro pomyślało też o fanach produkcji „Legendy Polskie”. To cykl filmów krótkometrażowych, których reżyserem jest Tomasz Bagiński. W tym roku powstały trzy filmy: „Twardowsky 2.0”, „Operacja Bazyliszek” oraz „Jaga”, a scenariusze do tych produkcji można już licytować na rzecz WOŚP. Scenariusze zawierają dedykacje na stronach tytułowych autorstwa reżysera oraz scenarzystów. To prawdziwa gratka dla fanów serii – można sprawdzić, na ile scenariusze odpowiadają temu, co można zobaczyć na ekranie.

Zespół marketingu postanowił też rozstać się z książką „English for beginners”, która jest prawdopodobnie najpopularniejszym podręcznikiem do nauki angielskiego na świecie. Kultowe „Hi, I’m Robert” czy „I love you, you are perfect” zna już kilkanaście milionów internautów. A wszystko za sprawą świątecznej reklamy z pewnym dziadkiem, który dla wnuczki nauczył się obcego języka.

Czego szukasz w Święta? | English for beginners

Wystawiony zestaw „English for beginners” to nie tylko rekwizyt z planu zdjęciowego, to przede wszystkim symbol przełamywania barier językowych i międzyludzkich.

Wszystkie przedmioty wraz z ich historiami znajdują się na stronie rzeczyodserca.pl. Nie czekaj, dołącz do nas, wystaw swoją aukcję i wspieraj WOŚP!

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl
10 najpopularniejszych gier wyścigowych na Allegro
Odczuwacie potrzebę prędkości, ale nie wiecie, w czym się wyszaleć? Sprawdźcie, które z gier wyścigowych wiodą prym pośród polskich graczy.
Beata Bochińska podpowiada, jak szukać pereł designu
Jeszcze kilka lat temu meble, porcelana czy szkło artystyczne z epoki Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej chętnie zamieniane były na pachnące nowością produkty z sieciowych sklepów z wyposażeniem wnętrz. Obecnie coraz częściej docenia się wzornictwo minionych czasów. O tym, jak i gdzie szukać przedmiotów vintage, rozmawiamy z Beatą Bochińską, autorką książki „Zacznij kochać dizajn” będącej bogato ilustrowanym poradnikiem zarówno dla wytrawnych kolekcjonerów, jak i amatorów.
Najdroższe zagraniczne płyty CD na Allegro
Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam listę najdroższych polskich płyt CD sprzedanych na Allegro. Pierwsze miejsce zajął na niej album „Prosto z ulicy” hiphopowej formacji Born Juices z Piotrkowa Trybunalskiego, który sprzedano na Allegro za 5655 złotych. Płyty zagranicznych wykonawców takich kwot w serwisie nie osiągają. Ponadto wśród najcenniejszych albumów dominują nie unikaty, ale różnego rodzaju edycje specjalne. Przedstawiamy 10 najdroższych zagranicznych płyt sprzedanych na Allegro za całkiem spore pieniądze.
Stare telefony, które cały czas są w cenie
Pamiętacie czasy, kiedy markę telefonu można było poznać po wyglądzie? Miały wtedy charakterystyczne kształty, kolory. Te z nich, które zyskały miano kultowych, osiągają dziś na Allegro ceny wyższe on nowych, salonowych smartfonów albo są od nich nieznacznie tańsze.