Od lat znane osoby wystawiają aukcje na rzecz WOŚP, a dzięki platformie rzeczyodserca.pl mogą opowiedzieć historię związaną z ofiarowanym przedmiotem i zachęcić do jego licytacji. W ich ślady może pójść każdy, tak jak np. pracownicy Allegro, którzy w filmach wideo promują swoje aukcje z pakietem szkoleń czy scenariuszami do filmów „Legendy Polskie”.

Pierwsze aukcje internetowe na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyły się 17 lat temu. Przez ten czas wspólnie udało się zebrać ponad 34 mln zł, a Allegro udowodniło, że Internet może być doskonałym miejscem do prowadzenia działań charytatywnych. Dziś już nikt nie wyobraża sobie Finału bez emocjonujących licytacji. W serwisie aukcje.wosp.org.pl każdego roku odbywają się dziesiątki tysięcy licytacji, które dotyczą przedmiotów wartościowych i cennych, ale też bardzo symbolicznych.

– Jak pokazały wyniki poprzednich finałów, rzeczywista wartość przedmiotów nie ma znaczenia. Tak naprawdę kupujemy emocje i historie związaną z danym przedmiotem lub osobą, która go wystawiła. Dlatego trzy lata temu uruchomiliśmy platformę rzeczyodserca.pl, która pozwala jeszcze lepiej wypromować swoją aukcje – mówi Krzysztof Śpiewek, menedżer CSR w Allegro. – Wystarczy wystawić aukcję, nagrać film i opublikować go na naszej stronie. Film można udostępnić w mediach społecznościowych, by jak najwięcej osób dowiedziało się o licytacji. Podarowany przedmiot nie musi mieć dużej wartości materialnej, ważne, że będzie od serca! – dodaje

Już teraz na platformie rzeczyodeserca.pl można sprawdzić, jakie historie kryją w sobie przedmioty wystawione na rzecz WOŚP. Wśród aukcji znalazła się nagroda z Festiwalu Filmowego z Gdyni dla Jerzego Stuhra, udział w spektaklu i spotkanie z Barbarą Kurdej-Szatan, płyty z autografami zespołu Enej, gry z rysunkami Andrzeja Mleczko czy woodstockowe kąpielówki Filipa Chajzera.

Jaka jest moc rzeczy od serca? Tylko w trakcie trzech lat dzięki aukcjom promowanym filmami wideo udało się zebrać prawie 1,3 mln złotych. Najwyższą kwotę z licytacji – 151 300 zł – osiągnęła aukcja dotycząca treningu z reprezentacją Polski w piłce nożnej.

infografika_podsumowanie_wosp_ros_2014-2016_04-2.jpg

Sztab Allegro gra jeszcze głośniej!

Aktorzy, muzycy, dziennikarze – nie tylko oni wspierają WOŚP. Każdy może wystawić swój przedmiot i o nim opowiedzieć. Chętnych do udziału w licytacji na pewno nie zabraknie.

Swoje aukcje wystawił również sztab Allegro – wszystkie promowane są filmami wideo na rzeczyodserca.pl. Wśród aukcji znalazł się pakiet szkoleń dla osób zaczynających swoją przygodę ze stronami www, składający się z dwudniowych zajęć przeprowadzanych przez trenerów Allegro w ramach trzech bloków tematycznych: HTML i CSS dla nieinformatyków, Bezpieczeństwo i Mindfulness.

Jest też coś dla osób, które stawiają na przygody z muzyką w tle – aukcja Dołącz do naszego zespołu i przeżyj niesamowitą przygodę podczas 23. Przystanku Woodstock. Osoba, która wygra licytację, stanie się członkiem zespołu CSR Allegro, weźmie udział w przygotowaniach do tego wydarzenia oraz w trzydniowym festiwalowym szaleństwie.

Allegro pomyślało też o fanach produkcji „Legendy Polskie”. To cykl filmów krótkometrażowych, których reżyserem jest Tomasz Bagiński. W tym roku powstały trzy filmy: „Twardowsky 2.0”, „Operacja Bazyliszek” oraz „Jaga”, a scenariusze do tych produkcji można już licytować na rzecz WOŚP. Scenariusze zawierają dedykacje na stronach tytułowych autorstwa reżysera oraz scenarzystów. To prawdziwa gratka dla fanów serii – można sprawdzić, na ile scenariusze odpowiadają temu, co można zobaczyć na ekranie.

Zespół marketingu postanowił też rozstać się z książką „English for beginners”, która jest prawdopodobnie najpopularniejszym podręcznikiem do nauki angielskiego na świecie. Kultowe „Hi, I’m Robert” czy „I love you, you are perfect” zna już kilkanaście milionów internautów. A wszystko za sprawą świątecznej reklamy z pewnym dziadkiem, który dla wnuczki nauczył się obcego języka.

Wystawiony zestaw „English for beginners” to nie tylko rekwizyt z planu zdjęciowego, to przede wszystkim symbol przełamywania barier językowych i międzyludzkich.

Wszystkie przedmioty wraz z ich historiami znajdują się na stronie rzeczyodserca.pl. Nie czekaj, dołącz do nas, wystaw swoją aukcję i wspieraj WOŚP!

Agata Stachowiak

magazyn@allegro.pl
Linia akcesoriów fitness od Ewy Chodakowskiej dla klientów Allegro
Ewa Chodakowska, najbardziej znana trenerka fitness w Polsce, rozpoczęła współpracę z Allegro od zaprojektowania linii akcesoriów fitness do ćwiczeń. W ofercie znajdują się także kosmetyki i przekąski BeRaw. Wszystko z bezpłatną dostawą Allegro Smart!: kurierem lub do si...
Przedsprzedaż biletów na trasę koncertową Pezeta tylko z Allegro Smart!
Już 13 stycznia rusza przedsprzedaż biletów na ogólnopolską trasę koncertową Pezeta. To wyjątkowa okazja dla klientów Allegro Smart!, którzy jako pierwsi będą mogli zapewnić sobie miejsce na koncertach artysty.
Aukcje Allegro dla WOŚP na półmetku – przegląd najciekawszych ofert
Aukcje Allegro dla WOŚP grają już po raz 20. Od początku grudnia swoje przedmioty wystawiają znani i lubiani: sportowcy, muzycy, artyści, politycy, a także internauci. Dzięki temu na liczniku na stronie: aukcje.wosp.org.pl już teraz mamy prawie 2 miliony złotych. Zalicyt...
Czas na prawdziwe okazje w sieci – Polacy wyprzedają nietrafione prezenty
Allegro to nie tylko najlepsze miejsce na zakup świątecznych prezentów. Każdego roku klienci wykorzystują narzędzia, jakie oferuje im platforma, do łatwej i szybkiej sprzedaży nietrafionych podarunków – w ubiegłym roku na platformę trafiło ponad pół miliona tego typu ofe...