Od ponad dwóch tygodni już nie tylko Polacy wykupują chusteczki. Reklama Allegro "Czego szukasz w święta | Angielski" poruszyła cały świat. Płaczą na Wyspach. I w Czechach też.

Tak, dokładnie, chodzi o tę reklamę:

Zanim nasze rodzime media się zorientowały, że jest to reklama inna niż wszystkie, zdążyli o niej napisać The Huffington Post, BuzzFeed News, Mashable, El Pais, The Telegraph, AdWeek, Time, Unilad, Boredpanda, Strategie, Indy100 from Independed, BBC News, The Guardian, BNC News, Daily Mail, Slate, Business Insider, Renifery29, The Sun, The Inspiration, C Net, Best Ads on TV, Creativity, Marketing Journal, a plus. I to na pewno jeszcze nie wszystko, bo jej sława zatacza coraz szersze kręgi.

Natomiast u nas tuż po premierze zaczęto doszukiwać się znamion plagiatu: Fakt i RadioZet. Bardzo szybko jednak wycofano się z tej teorii. Pisał o nas: Puls Biznesu, Wyborcza. Nawet redakcja Polityki, początkowo bardzo sceptyczna, ostatecznie uznała fenomen tej reklamy. Gościliśmy na łamach: RMFfm, wp.pl, deon.pl, Wprost, Glamour, SpidersWeb, Planeta FM, WirtualneMedia, Newsweek, a nawet Pudelek! I jeszcze wielu wielu innych tytułów.

Pisali o reklamie także:

Blazej Faliszek.jpg
stylerecital.jpg
krzywa prosta.jpg

Popularności reklamy "Czego szukasz w święta | Angielski" nie pobiła nawet inna premiera Allegro, choć też odbiła się ogromnym echem i uznaniem wśród internautów. Kilka dni temu pojawił się na YouTubie kolejny film z serii Legendy Polskie "Jaga".

Oto komentarz po premierze:

DailyWeb

DailyWeb

I na koniec taka propozycja od Adriana Kwiatkowskiego:

Redakcja

Magazyn Allegro

magazyn@allegro.pl