Fundacja TVN „Nie jesteś sam”, Allegro oraz Rossmann od 11 lat pokazują, że razem można osiągnąć więcej. „Podaruj misia” to wyjątkowa akcja charytatywna, która z jednej strony sprawia radość nowym właścicielom misiów, z drugiej – zapewnia wsparcie finansowe chorującym dzieciom. Każdego roku akcja cieszy się ogromnym zainteresowaniem – na podarujmisia.allegro.pl co sekundę sprzedaje się aż 25 misiów.

– Od powstania Allegro angażujemy się w pomoc fundacjom i organizacjom pożytku publicznego, udowadniając, że technologia może pomagać rozwiązywać ludzkie problemy. Od kilkunastu lat pomagamy podopiecznym Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. W efekcie wysłaliśmy już 150 tys. kupionych przez Internet misiów w różne zakątki Polski i świata, a w tym roku kolejne 30 tys. czeka na nowych właścicieli. Dzięki hojności naszych klientów kolejne dzieci mają większe szanse na walkę z chorobami – mówi Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

Na stronie podarujmisia.allegro.pl można już kupić cztery misie: Tosię, Sonię, Edka i Jasia, dla których kreacje stworzyli znani projektanci: Robert Kupisz, Bizuu, Tomasz Ossoliński oraz Bohoboco. Cena każdego pluszaka to 50 zł, kupujący nie ponosi żadnych kosztów przesyłki. Allegro co roku oferuje też cztery unikatowe egzemplarze ogromnych, mierzących ponad 160 cm misiów. Każdy z nich wystawiony jest na licytację, która potrwa do 12 grudnia. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

– Fundacja zawsze kieruje się dobrem swoich podopiecznych. Tak teraz, jak i w ubiegłych latach pieniądze, które uda nam zebrać – oby jak najwięcej! – przeznaczamy na leczenie i rehabilitację ciężko chorych dzieci. Codziennie dostajemy prośby o wsparcie. Codziennie kolejne historie wywołują w nas ból i współczucie, ale też chęć niesienia pomocy. Nasi podopieczni walczą, a my walczymy z nimi. Możemy im pomagać tylko wtedy, gdy pomogą nam Państwo, przekazując pieniądze, a w przypadku tej akcji, kupując nasze cudowne MISIE! – mówi Katarzyna Kolenda-Zalewska, prezes Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. – Przez Internet kupujemy wakacje, buty, książki. Dzięki internetowi dowiadujemy się, co się dzieje na świecie. Dlaczego nie moglibyśmy pomagać. To znakomite i bardzo wygodne miejsce. Dziś żyjemy szybko i brak nam czasu, dlatego Internet zdecydowanie wygrywa. Zachęcam do kupowania naszych MISIÓW za pośrednictwem specjalnej strony www.podarujmisia.allegro.pl – dodaje szefowa Fundacji TVN.

W kampanii promującej akcję w tym roku uczestniczy cała plejada gwiazd stacji TVN: Ewa Drzyzga, Olivier Janiak, Kinga Rusin, Piotr Kraśko, Katarzyna Sokołowska, Justyna Pochanke, Michel Moran, Monika Olejnik, Dorota Welman, Agustin Egurrola, Jakub Wesołowski, Mateusz Gessler, Piotr Adamczyk, Agnieszka Cegielska oraz Anna Maruszeczko.

Chcesz pomóc i sprawić prezent bliskiej osobie? Kup teraz Misia na podarujmisia.allegro.pl i podziel się radością!

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl
Plecak do szkoły – który jest najpopularniejszy w tym roku?
250 tysięcy szkolnych plecaków sprzedawanych jest co roku na Allegro. To najpopularniejszy produkt przeznaczony do noszenia książek. Upodobała go sobie głównie młodzież. Nasz ekspert zdradza, jakie plecaki są hitem sprzedaży w tym roku na Allegro. 
10 najpopularniejszych gier wyścigowych na Allegro
Odczuwacie potrzebę prędkości, ale nie wiecie, w czym się wyszaleć? Sprawdźcie, które z gier wyścigowych wiodą prym pośród polskich graczy.
Beata Bochińska podpowiada, jak szukać pereł designu
Jeszcze kilka lat temu meble, porcelana czy szkło artystyczne z epoki Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej chętnie zamieniane były na pachnące nowością produkty z sieciowych sklepów z wyposażeniem wnętrz. Obecnie coraz częściej docenia się wzornictwo minionych czasów. O tym, jak i gdzie szukać przedmiotów vintage, rozmawiamy z Beatą Bochińską, autorką książki „Zacznij kochać dizajn” będącej bogato ilustrowanym poradnikiem zarówno dla wytrawnych kolekcjonerów, jak i amatorów.
Najdroższe zagraniczne płyty CD na Allegro
Jakiś czas temu przedstawiliśmy Wam listę najdroższych polskich płyt CD sprzedanych na Allegro. Pierwsze miejsce zajął na niej album „Prosto z ulicy” hiphopowej formacji Born Juices z Piotrkowa Trybunalskiego, który sprzedano na Allegro za 5655 złotych. Płyty zagranicznych wykonawców takich kwot w serwisie nie osiągają. Ponadto wśród najcenniejszych albumów dominują nie unikaty, ale różnego rodzaju edycje specjalne. Przedstawiamy 10 najdroższych zagranicznych płyt sprzedanych na Allegro za całkiem spore pieniądze.