Okazja do spędzenia wieczoru w towarzystwie gwiazdy znanej z pierwszych stron gazet czy podziwianego aktora nie zdarza się często. Dzięki akcji charytatywnej „Kolacja marzeń” swojego idola można mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki. W ten sposób nie tylko spełniamy swoje marzenia, ale uszczęśliwiamy małych marzycieli i pomagamy im choć na chwilę zapomnieć o ciężkiej chorobie, z którą się zmagają.

To już trzecia edycja akcji, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko licytujących, ale także gwiazd. W tym roku do akcji dołączyły m.in. Agata Kulesza, Beata Pawlikowska, Małgorzata Kożuchowska, Grzegorz Hyży, Małgorzata Rozenek, Marcin Dorociński, Wojciech Mecwaldowski i wielu innych.

– To chyba jedyna taka sytuacja, w której tyle znanych i lubianych osób w jednym momencie wystawia na licytację „swój czas”. W trakcie dwóch poprzednich edycji akcji odbyło się już 56 kolacji, w tym roku kolejne 25 osób zasiądzie ze zwycięzcami licytacji przy stole – mówi Krzysztof Śpiewek, manager CSR w Allegro. – Do tej pory dzięki zaangażowaniu klientów Allegro, którzy wykorzystują naszą platformę do pomagania innym, zrealizowaliśmy dziesiątki marzeń na łączną kwotę ponad 100 tys. zł. Wspólnie z Fundacją „Mam Marzenie” wierzymy, że dzięki niezapomnianym wrażeniom, choć na chwilę pozwolimy dzieciom zapomnieć o cierpieniu i chorobie – dodaje.

Kolacja marzen_02.png

Aktor Marcin Dorociński jeszcze przed startem akcji apelował do swoich fanów na jednym z portali społecznościowych: „Drodzy! Często pytacie mnie o możliwość spotkania... Zatem połączmy przyjemne z pożytecznym i szlachetnym celem. Będzie mi bardzo miło spotykać się z którymś z Was, zjeść wspólnie posiłek i porozmawiać w miłej atmosferze. A pamiętajmy – cel jest szlachetny”.

Warto dodać, że wylicytowana kwota w całości trafia do Fundacji „Mam Marzenie”, a koszty kolacji z gwiazdą pokrywają restauracje, które zgodziły się wesprzeć projekt. Wszystkie kolacje mają się odbyć od stycznia do marca 2017 roku.

Jak co roku istnieje także możliwość wsparcia akcji poprzez zakup cegiełek o wartości 5, 10, 15, 50 lub 100 zł. Całkowity dochód z aukcji i zakupu cegiełek zostanie przekazany na realizację marzeń dzieci w wieku od 3 do 18 lat, podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”. Jak mówi Marcin Czerwiński z fundacji, przeprowadzanie akcji w Internecie ma dodatkowe zalety. – Działamy całkowicie non-profit. Nikt z nas nie zarabia i praca wszystkich opiera się tylko i wyłącznie na wolontariacie. Wszystkie zebrane środki podczas tego typu akcji zostają wydane na spełnianie marzeń naszych podopiecznych – dzieci, których choroba zagraża bezpośrednio życiu. Z tego względu ciężko jest nam także z reklamą naszych działań – nie mamy i nie wydajemy na nią żadnych środków. Dzięki internetowi jednak możemy skutecznie promować nasze działania i ta promocja nie kosztuje nas nawet złotówki – wyjaśnia.

Licytacje na charytatywni.allegro.pl potrwają do 18 grudnia. Pomóż spełnić dziecięce marzenia, licytuj kolacje z gwiazdami i wesprzyj podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”.

charytatywni.allegro.pl – od początku swojej działalności Allegro angażuje się w pomoc fundacjom i organizacjom pożytku publicznego, udowadniając, że technologie mogą rozwiązywać ludzkie problemy. Realizując strategię społecznej odpowiedzialności biznesu w 2014 roku Allegro uruchomiło platformę charytatywni.allegro.pl. To jedyne takie miejsce w sieci, które pozwala małym i dużym organizacjom pożytku publicznego dotrzeć do darczyńców. Dzięki platformie charytatywnej każdy może kupić lub sprzedać cokolwiek przy okazji pomagając. Całkowity dochód ze wszystkich aukcji jest przekazywany na konto ich organizatora. Na platformie działa obecnie 140 organizacji, wśród nich m.in. fundacja Mam Marzenie, Charytatywny Bal Dziennikarzy, Rak’n’Roll, Centrum Zdrowia Dziecka czy Mimo wszystko.

Fundacja Mam Marzenie – misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 6700 marzeń chorych dzieci.

Biuro prasowe

Grupa Allegro Sp. z o.o.

prasa@allegro.pl
Jak dobrze szukać, żeby kupić?
Wyszukiwanie ofert na Allegro jest trywialnie proste, a wszystkie możliwe opcje pojawiają się po wpisaniu frazy do wyszukiwarki. Czasem jednak zdarza nam się zapomnieć kluczowego słowa, możemy czasem zgubić się w mnogości bardzo podobnych produktów albo nie być pewnymi co do szukanego przedmiotu. Jak wtedy sobie radzić? Przyjrzyjmy się głębiej wyszukiwarce Allegro.
Leasing na Allegro dla wszystkich
Dzięki współpracy Allegro z LeaseLink przedsiębiorcy mogą wziąć zakupione na platformie produkty w leasing. Do tej pory największym zainteresowaniem wśród leasingobiorców cieszyła się elektronika, z telefonami, komputerami i sprzętem RTV/AGD na czele. Po dwóch miesiącach od startu usługa staje się dostępna dla wszystkich podmiotów gospodarczych w Polsce, także niezarejestrowanych klientów platformy Allegro. Oczywiście wszystko online, bez przesyłania dokumentów.
Prezenty na Komunię: trendy z ostatnich 5 lat
Różaniec, łańcuszek z krzyżykiem, Biblia czy najnowszy model smartfona? Sprawdzamy, jak na przestrzeni ostatnich 5 lat zmieniały się trendy w prezentach z okazji Komunii.
Allegro rozwija kategorie Kolekcje i sztuka
Największa platforma handlowa wprowadza zmiany w warunkach finansowych dla sprzedających kolekcje i antyki, stawia na nowe kategorie produktowe i partnerstwa. Na Allegro pojawią się m.in. produkty inwestycyjne obejmujące złoto, srebro oraz diamenty. Na początek we współpracy z Mennicą Polską. Natomiast każdy, kto w kategoriach Antyki i sztuka oraz Kolekcje wystawi ofertę, zapłaci nie więcej niż 50 zł prowizji od sprzedaży, bez względu na cenę przedmiotu.