W sezonie świątecznym na Allegro zwykle sprzedaje się około 150 tysięcy portfeli, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie jeszcze więcej. To uniwersalny prezent pod choinkę. Sprawdźmy, co słychać w świecie męskich portfeli.

Męskie portfele przypominają czasem damską torebkę. Są duże, zapchane i niewygodne. A przecież do wyjścia na miasto wystarczy karta, dokumenty i trochę gotówki. Warto więc zainteresować się portfelami w wersji slim, które można komfortowo trzymać w kieszeni. To też pomysł na trafiony prezent. Nasz przegląd zacznijmy więc od innowacyjnych pomysłów w świecie portfeli, które próbują zrewolucjonizować rynek swoją budową i zapisać się na stałe w trendach.

Fot. Shutterstock.com

Fot. Shutterstock.com

Lekkość, oryginalność, awangarda

Wystarczy się przyjrzeć portfelom, które wyglądają jakby były wykonane z… papieru. W dotyku niczym się nie różnią od zwykłej kartki, a ich niewielki rozmiar i elastyczność wyróżnia je na tle innych produktów. Sęk w tym, że nie jest to zwykły papier, a materiał zwany Tyvek – syntetyczne tworzywo, cienkie jak papier, ale niemal niemożliwe do rozdarcia. Jeżeli kiedykolwiek mieliście problem z rozerwaniem „papierowej” opaski na rękę, którą zakładają nam organizatorzy w trakcie imprezy, to właśnie Tyvek jest powodem tych trudności. Oczywiście nie jest on nieśmiertelny, bo łatwo go przeciąć chociażby nożyczkami. Dopóki jednak nie będziemy go traktować ekstremalnymi metodami, jako materiał na portfel nadaje się znakomicie, wytrzymując nawet kilka lat. Warto zainteresować się takimi portfelami, zwłaszcza że stanowią świetny materiał na oryginalny i przydatny prezent. Obecnie na Allegro można znaleźć dwie firmy, które tworzą portfele z Tyveku – są to Mighty Wallets oraz Dynomighty.

Portfel Dynomighty

Portfel Dynomighty

Równie ciekawą budowę prezentują portfele firmy Ögon Designs, które są wykonane z aluminium. Nie są w żaden sposób elastyczne, ale ich największą zaletą jest doskonała ochrona zawartości. Są wodoodporne i chronią karty z chipami przed rozmagnetyzowaniem lub zeskanowaniem przez złodziei. Po otwarciu dają także bezpośredni dostęp do całej zawartości, bez konieczności żmudnego wyszarpywania kart z przegródek, jak to bywa w przypadku standardowych portfeli. Pomimo braku plastyczności, idealnie mieszczą się w kieszeni, najlepiej przedniej, bowiem pod ciężarem ciała mogą się szybko zniszczyć. Do Ögon Designs bardzo podobne są portfele Tru Virtu, jednakże ich wnętrze nie jest wachlarzowe, a zakładkowe. Stanowią jednak dobrą alternatywę ze względu na równie solidne wykonanie.

Portfel marki Ögon Designs

Portfel marki Ögon Designs

Świetnym designem i niewielkimi rozmiarami wyróżniają się także portfele marki Dosh, które zapewniają ochronę kart, ale niestety nie mają miejsca na bilon. Oryginalną alternatywą na same karty będą także produkty Troika oraz Wagner. Są niezwykle małe i idealnie nadają się dla mężczyzn preferujących płatności bezgotówkowe. Warto dać im szansę, zwłaszcza jeżeli szukamy czegoś kompaktowego na szybkie zakupy czy wypady na miasto.

Skóra, luksus i elegancja

Jeżeli natomiast wolimy coś o tradycyjnym wyglądzie i wykonanego ze skóry naturalnej, idealnym portfelem slim będzie Brodrene. Jego niewielkie rozmiary pomieszczą tylko najważniejsze karty i gotówkę, ale często jest on sprzedawany wraz z bilonówką wykonaną w tym samym stylu, która pozwoli przechowywać także monety. Zestaw jest bardzo elegancki i pasuje do każdego mężczyzny spędzającego dzień w garniturze.

Portfel marki Brodene

Portfel marki Brodene

Skoro już jesteśmy przy skórzanej galanterii, to wybór portfeli w tym segmencie jest niezwykle szeroki. Oczywiście znajdziemy portfele lepszej i gorszej klasy, ale warto zwracać uwagę przede wszystkim na znaną i dobrą markę, która potrafi zaoferować idealną jakość wykonania i trwałość na lata. – W tym roku partnerzy mający oficjalne sklepy na Allegro, czyli marki takie jak Samsonite, Peterson, Puccini i VIP Collection, przygotowali oferty na wyłączność i w specjalnych cenach tylko dla naszych użytkowników – mówi Celestyna Lendo-Zachariasz z Allegro.

Portfel marki Peterson

Portfel marki Peterson

Marka Puccini najbardziej znana jest z torebek damskich i walizek, ale to właśnie męskie portfele były pierwszymi produktami oferowanymi przez firmę na początku działalności, czyli dwadzieścia lat temu. Tak długa praktyka w tworzeniu produktów powoduje, że obecne modele dostępne w sprzedaży są idealne w każdym calu i podobają się każdemu, niezależnie od wieku i stylu życia.

– Zdobyte doświadczenie i uważne wsłuchiwanie się w potrzeby klientów sprawiły, że nasze portfele kupowane są z zaufaniem nie tylko na własny użytek, ale bardzo często jako prezent dla najbliższych mężczyzn: ojców, synów, mężów czy partnerów – ocenia Sebastian Wiktorski, specjalista ds. marketingu internetowego marki Puccini. – Obecnie w naszej ofercie klienci znajdą kolekcję klasycznych portfeli Masterpiece, nowoczesnych czarno-błękitnych Royal Blue czy niezwykle eleganckich – Monaco. Ponadto kilka dni temu swoją premierę miała najnowsza kolekcja portfeli skórzanych Puccini – Murano, charakteryzująca się ponadczasowym designem i zaprojektowana w odpowiedzi na potrzeby współczesnego, stylowego mężczyzny – wymienia.

Portfel Puccini Monaco

Portfel Puccini Monaco

Inną wartą uwagi marką jest VIP Collection, która produkuje prestiżową galanterię i celuje w klienta biznesowego, współpracując z ponad 500 firmami. Najbardziej wymagający klient oznacza także najlepszą jakość i trwałość produktu, która idzie w parze także z wygodą użytkowania.

Portfel marki VIP Collection

Portfel marki VIP Collection

– Dumą VIP Collection jest galanteria skórzana produkowana w najwyższej klasie premium plus. Do jej produkcji używa się wysokiej jakości najlepszych włoskich skór z Toskanii. Są one garbowane metodami naturalnymi z dodatkiem komponentów kwiatowych, w jednej z dziesięciu najlepszych garbarni na świecie. W ofercie VIP Collection są portfele i etui nawiązujące stylem do najpiękniejszych miast świata: Milano, Monaco, Paris, London, Tokyo, Bologna, Napoli, Firenze – zachwala Tatiana Duraj-Fert, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu marki VIP Collection.

Fot. Shutterstock.com

Fot. Shutterstock.com

Niezależnie od tego, czy wolimy wyróżnić się z tłumu i wybrać oryginalny design, czy też stawiamy na skórę i elegancję, pamiętajmy, by nie wypełniać wszystkich przegród i kieszonek. Portfel to najpotrzebniejsze rzeczy i nawet najmniejszy model można zapchać tak, by z trudem mieścił się do kieszeni. Warto spróbować wyjść z domu kilka razy, mając jedynie dokumenty tożsamości i kartę płatniczą. Świat się na pewno nie zawali, a my w końcu poczujemy wygodę, jaką kierują się designerzy nowoczesnych portfeli.

Fot. Shutterstock.com